back

Матері-героїні отримали державні нагороди

12-07-2016 | 14:16

Сьогодні у приміщенні Чернігівської облдержадміністрації відбулася позитивна і по-сімейному тепла подія. На виконання Указу Президента України голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч вручив нагрудні знаки іще шістьом матерям Чернігівщини, яким напередодні було присвоєно почесне звання «Мати-героїня».

За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей та забезпечення умов для їх всебічного розвитку високу державну нагороду отримали:

Надія Іванівна Бордей – матір п’яти дітей, село Куковичі Менського району;

Оксана Олексіївна Гаро – матір шести дітей, село Данине Ніжинського району;

Оксана Євгеніївна Пєскова – матір п’яти дітей, село Синявка Менського району;

Ганна Іванівна Пономарьова – матір п’яти дітей, місто Семенівка;

Наталія Анатоліївна Ушенко – матір шести дітей, село Калюжинці Срібнянського району та

Ірина Анатоліївна Фещенко – матір восьми дітей, місто Корюківка.

Звертаючись з вітальним словом, Валерій Куліч побажав матерям та їхнім родинам здоров’я і добробуту. Після офіційної частини відбулося неформальне спілкування учасників зустрічі.

До речі, крім нагрудного знаку і почесного звання «Мати-героїня», жінки отримують разову винагороду та, згідно із Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», встановлюється пенсія за особливі заслуги у вигляді надбавки розміром 35 – 40 відсотків до пенсії. Також, з метою підтримки багатодітних сімей, в яких виховується 5 і більше дітей, в області діє програма з реалізації Стратегії демографічного розвитку Чернігівської області. Цьогоріч в рамках програми матеріальну допомогу на поліпшення умов життя вже отримали 22 родини з 65, які заявили про таку необхідність, повідомила директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА Ніна Лемеш.


Прес-служба облдержадміністрації