back

Вшанування пам’яті загиблих під Крутами

30-01-2012 | 09:18

29 січня на станції Крути Борзнянського району відбулись меморіальні заходи з нагоди 94-ї річниці бою під Крутами.

На чолі колони учасників заходу – голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка. Спільно з корпусом керівників області, гостями, молоддю вони поклали квіти від обласної державної адміністрації, обласної ради, Міністерства культури України, політичних партій, громадських організацій, козацьких формувань, делегацій із областей України, районів області до Хреста пам’яті Героїв Крут.

Символічно, що у день пам’яті Героїв Крут до українців звернувся Президент України Віктор Янукович. У оголошеному під час заходів зверненні до співвітчизників, зокрема, говориться: «Дев’яносто чотири роки тому біля станції Крути відбувся бій, у якому полягли українські юнаки – військові курсанти, студенти та гімназисти. Вони вірили, що захищають ідеали свободи і незалежності України. Ця героїчна та водночас трагічна дата в історії нашої держави завжди буде нагадувати нам про велику відповідальність наставників та командирів за рішення, які вони приймають. Згадаймо нині у молитві душі загиблих героїв. Хай з Богом спочивають.»

В пам’ять про загиблих за рідну землю юнаків заупокійну літію відправив Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Української православної церкви Київського патріархату Євстратій.

Під звуки козацького маршу перед учасниками заходів урочисто пройшли кращі курсанти Чернігівського військового ліцею, Чернігівського юридичного коледжу, Львівського державного ліцею імені Героїв Крут.

Життя продовжується. І нехай День пам’яті Героїв Крут несе світло майбутнім поколінням, слугує прикладом глибокої любові, жертовності та милосердя заради вільного нашого сьогодення, стане Днем слави української молоді.Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації