back

Розпочинається реалізація проектів-переможців інститутів громадянського суспільства за підтримки ОДА

04-07-2016 | 12:33

У липні розпочинається реалізація проектів інститутів громадянського суспільства, що перемогли в конкурсі, який проводив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Одним з таких проектів є «Створення музейної кімнати «Молодь у революційних подіях: 1917-1920 -- 2014-2017 рр.». Його запропонувала громадська організація Чернігівська міська організація Суспільної Служби України.

Мета проекту: вшанування відомих діячів та історичних постатей, які зробили вагомий внесок в історію країни та області. Строки виконання – липень-вересень.

Його реалізація передбачає створення музейної експозиції, до якої увійдуть особисті речі українського діяча Романа Бжеського, учасників Революції Гідності та АТО.

Серед запланованих заходів також презентація книги «Роман Бжеський: прелюдія поступу (праці 1924 – 1934 років)», засідання за круглим столом «Молодь у революційних подіях: 1917-1920 -- 2014-2017 рр.».

Наступний проект «Обласний художній медіа-конкурс «Моя Україна – єдина країна» підготувала міська громадська організація «Асоціація безперервної фахової освіти «АТЕНЕУМ».

За словами авторів, він спрямований на пропагування ідеї єдності та цілісності нашої країни.

У ході реалізації проекту буде проведений медіа-конкурс «Моя Україна – єдина країна», на основі якого планується створити музей-архів малюнків в електронному вигляді та розмістити його в соціальних мережах для загального доступу. Найкращі роботи будуть відзначені. Також передбачаються зустрічі молоді з особистостями, які зробили внесок для збереження єдності та цілісності країни; виготовлення і розповсюдження друкованої продукції, соціальної реклами – листівок/постерів з малюнками конкурсантів.

Ще один проект «Сприяння проведенню децентралізації у Чернігівській області шляхом обміну досвідом» запропонувала Чернігівська міська громадська організація «Юридична клініка «Бона Менте».

Він реалізовуватиметься з метою підвищення рівня обізнаності голів районних, міських, сільських, селищних рад та громадських активістів з процесом децентралізації. Строк виконання – липень-жовтень.

У рамках виконання програми заходів цього проекту заплановані візити до об’єднаних територіальних громад Чернігівщини для ознайомлення з їх діяльністю після об’єднання.

Теми децентралізації також стосується конкурсна пропозиція Асоціації регіональних засобів масової інформації «Чому важливо писати про децентралізацію – місія журналіста у реформі».

Виконання цього проекту заплановано на серпень-вересень.

Його автори обіцяють сприяти об’єктивному висвітленню у ЗМІ процесів децентралізації та підвищити рівень поінформованості жителів області про успішні практики діяльності об’єднаних територіальних громад.

«Моніторинг думки населення про суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в Чернігівській області» – така тема проектної заявки Чернігівського осередку Всеукраїнської громадської організації «Ліга соціальних працівників України». Реалізація цього дослідження стартує також у липні.

За результатами вивчення громадської думки буде складений аналітичний звіт, а також розроблені відповідні рекомендації та пропозиції для органів державної влади і місцевого самоврядування області. Проект планується завершити до кінця жовтня.

Усі зазначені проекти фінансуватимуться в 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету (із залученням власних коштів ІГС не менше 20% від бюджету проекту). Координацію дій з їх реалізації здійснює Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації