back

У Гончарівському відбулися наймасовіші навчання резервістів

23-06-2016 | 17:16

Бригадні тактичні навчання з бойовою стрільбою тривають нині на військовому полігоні поблизу селища Гончарівське Чернігівського району. Масштабні маневри із застосуванням гелікоптерів, танків, реактивної та ствольної артилерії мають на меті відновити бойові навички та злагодити дії у складі підрозділів.

Не здобути, а саме відновити навички. Особливість цих навчань полягає в тому, що учать у них беруть 1100 бійців оперативного резерву першої черги: за плечима більшості з них — війна на Донбасі. Тому вже через декілька днів після початку зборів, учора, 23 червня, резервісти, перевіривши штатну стрілецьку зброю та бойову техніку, демонстрували свій вишкіл широкому загалу.

На першому етапі практичної фази навчань командири підрозділів та екіпажі бойових машин відпрацювали елемент переміщення у вихідний район для виконання завдань. Після проведення рекогносціювання та організації взаємодії розпочалося виконання вогневих завдань бойовими пострілами – підрозділи вміло відбили наступ умовного противника й провели контратаку.

«Усі завдання виконані, незважаючи на стислий термін проведення навчань, але до оперативного резерву в першу чергу зараховані військовозобов’язані, які мають досвід АТО, проходили службу в бойових військових частинах. Це перша, друга, третя, четверта хвиля мобілізації», – прокоментував хід маневрів командир 1-ї окремої танкової бригади Сергій Маленко.

«Особливість цих зборів у тому, що військовослужбовців із резерву можна призвати тільки під час загальної мобілізації, тому зараз вони прийшли наполовину добровільно, і вони вже підготовлені. Основна мета цих зборів – узяти особовий склад екіпажів, саме розрахунків, а не просто, скажемо так, стрілків і автоматників», – роз’яснив командувач військ оперативного командування «Північ» Олександр Локота.

Присутні під час активної фази навчань офіцери оперативного командування «Північ» відзначили, що подібних за кількісним складом навчань із резервістами в історії незалежності ще не було, та високо оцінили рівень бойової підготовки резервістів. Першочергове завдання виконано – успішно відпрацьовано приведення до бойової готовності оперативного резерву – у разі необхідності він у найкоротші строки може бути зорганізований, щоб дати відсіч ворогу.

Під час прес-підходу представників Збройних сил та органів виконавчої влади журналісти цікавилися не лише ходом навчань, а й інцидентом, що стався при їх підготовці. Напередодні резервістам тривалий час довелося просидіти під парканом військової частини, дехто вживав спиртне і порушував громадський порядок. Відео з-під стін частини бачила вся Україна.

«Люди були призвані на військовий збір і мали відповідним чином поводитися за будь-яких умов, – прокоментував голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч. – Це питання військової дисципліни. Але «свиня болото знайде». Тому буде проведене відповідне розслідування і подіям буде дана оцінка, про що обов’язково буде поінформовано громадськість».

Також Валерій Куліч відзначив високий рівень бойової та моральної підготовки службовців оперативного запасу, висловив вдячність захисниками Батьківщини та сподівання на те, що продемонстровані навички не будуть застосовані у реальному житті.Прес-служба облдержадміністрації