back

Найбільшими споживачами паливно-енергетичних ресурсів залишаються підприємства промисловості

21-06-2016 | 14:57

У 2015 році підприємствами та організаціями Чернігівщини на виробничо-експлуатаційні та комунально-побутові потреби використано 1154 тис. т. паливно-енергетичних ресурсів в умовному обчисленні, зокрема котельно-пічного палива – 749 тис. т., теплоенергії – 897 тис. Гкал та електроенергії – 769 млн. кВт год. Проти 2014 року споживання паливно-енергетичних ресурсів зменшилося на 9 %.

У структурі використаних енергетичних ресурсів майже дві третини формувало котельно-пічне паливо, 22 % – електроенергія та 13% – теплоенергія.

Найбільшими споживачами паливно-енергетичних ресурсів залишаються підприємства промисловості. Ними було використано 88 % котельно-пічного палива, 42 % теплоенергії та 61 % електроенергії. Провідною в структурі промисловості за споживанням енергоносіїв залишається переробна промисловість.

Найбільше паливно-енергетичних ресурсів було спожито підприємствами та організаціями міст Чернігів, Ніжин, Прилуки, Варвинського, Корюківського та Прилуцького районів. Їх частка в загальному споживанні становила 83 %.

Окрім того, у 2015 році підприємствами та організаціями області використано 1,7 млн. т. умовного палива енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти, що на 10 % менше, ніж у 2014 році.

Основними споживачами палива були промислові та сільськогосподарські підприємства (76 % та 13 % від загальнообласного обсягу споживання).

У структурі використаного палива в області майже половину визначав газ природний, 20 % – вугілля кам’яне, 10 % – паливо дизельне, 8 % – нафта сира.

Проти 2014 року збільшилося використання бітуму нафтового (включаючи сланцевий), дров для опалення, пропану й бутану скраплених, брикетів торф’яних, торфу неагломерованого паливного, олив та мастил нафтових. Водночас зменшилося споживання палива дизельного, нафти сирої, вугілля кам’яного, газу природного, бензину моторного, мазутів паливних важких.

Найбільшими споживачами енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти в області залишаються підприємства та організації м. Чернігова (62 % від загального використання) та Варвинського району (14 %).

У запасах енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти на 1 січня 2016 року нараховувалося 162 тис. т. умовного палива, з них 42 % – це вугілля кам’яне, 28 % – нафта сира, 9 % – дрова для опалення.

 

Головне управління статистики у Чернігівській області