back

ДСНС України закликає громадян бути обережними в лісі!

13-06-2016 | 15:01

Служба порятунку «101» звертається до громадян з проханням дотримуватись та не забувати елементарні правила пожежної безпеки під час відпочинку на природі.

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження. З початку року на території Чернігівської області виникло 759 пожеж, з них 232 в екосистемах: це і пожежі у лісі, займання очерету та сухої трави, випадки загорянь смітників, а також у житловому секторі громадян унаслідок випалювання сухої рослинності. Усі випадки виникли в наслідок людського фактору - порушення людьми елементарних правил пожежної безпеки.

У зв’язку з цим, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертає увагу громадян на необхідність суворого дотримання правил перебування в лісових масивах.

Шановні громадяни, щоб уникнути лісових пожеж, неухильно дотримуйтесь наступних правил:

– не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;

– намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

– ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду, та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом або торфовищами;

– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

– по закінченню відпочинку приберіть після себе побутові відходи.

Пам’ятайте, що відповідно до законодавства, правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі. А порушення вимог пожежної небезпеки в лісах тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.

УДСНС України у Чернігівській області