back

Ще раз про Ялівщину – тепер на прес-брифінгу в ОДА

06-06-2016 | 17:46

Визначення меж ландшафтного парку на території Ялівщини вже декілька років викликає ряд запитань та суперечностей з боку громадськості.

Тож для презентації засобам масової інформації Проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж територій регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» сьогодні, 6 червня, в облдержадміністрації проведено прес-брифінг.

Як зауважив перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, вже є розроблений проект землеустрою, який наразі перебуває на стадії погодження з відповідними службами. На переконання Леоніда Сахневича, необхідно нарешті затвердити чіткі межі парку площею 168,7 гектара, яка передбачена рішенням Чернігівської міської ради. Відтак обласний комунальний заклад «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», створений ще у 2014 році, зможе повноцінно розпочати свою діяльність, а Ялівщина стане дійсно природоохоронною зоною.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Катерина Тканко зазначила, що проект землеустрою розроблено відповідно до законодавства. 18 травня підписано акт про виконання робіт, а готовий проект подано до Центру надання адміністративних послуг Чернігівської міської ради для відповідного погодження. Наступний крок – проведення державної експертизи, позитивний висновок якої дозволить внести до Державного земельного кадастру відомості про обмеження у використанні земель РЛП «Ялівщина».

Це, у свою чергу, дасть можливість розпочати заходи із збереження природного різноманіття ландшафту парку, охорони довкілля, створення місць для організованого оздоровлення і масового відпочинку громадян, розвитку туризму, проведення науково-дослідних робіт. Буде встановлено межі водоохоронних зон та прибережних захисних смуг. Діятимуть законодавчо передбачені обмеження щодо використання земель.

На численні запитання від журналістів та представників громадськості щодо самого проекту та подальшої конкретної роботи комунального закладу «Ялівщина» відповіді також надавали директор закладу Володимир Свердлов та виконавець проекту, представник ПП «Десна-Експерт-М» Ігор Дорошенко.

Водночас, представник обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Громадський контроль» запропонувала 15 червня провести відкрите засідання робочої групи з моніторингу діяльності та підготовки пропозицій щодо подальшого функціонування КЗ «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», щоб ще раз детально обговорити розроблений проект, оскільки їх організація має до нього зауваження та пропозиції.

Втім, на думку посадовців ОДА, від обговорень треба переходити до конкретної роботи комунального закладу «Ялівщина». А це буде можливим лише у разі погодження проекту землеустрою. Тож зараз треба виходити з реальної ситуації, коли є визначена територія площею 168,7 гектара. А вже потім поступово вирішувати питання збільшення меж ландшафтного парку.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації