back

Глава держави відзначив підтримку Міжнародного валютного фонду та Світового банку на шляху необхідних реформ в Україні

06-06-2016 | 07:42

Президент Петро Порошенко взяв участь у засіданні Регіональної групи МВФ та Світового банку, яке вперше відбувається в Україні.

Глава держави висловив вдячність міністрам фінансів та главам національних банків 15 країн, які взяли участь у зустрічі, за послідовну підтримку України на шляху необхідних трансформацій.

«Ваша допомога та солідарність мають важливе значення для успіху на шляху макроекономічної стабілізації в Україні», - наголосив Президент.

Петро Порошенко запевнив, що Україна залишається рішуче налаштованою на реформи, які вже активно впроваджуються разом з МВФ і Світовим банком. Президент поінформував про досягнутий прогрес на цьому шляху, зокрема у частині боротьби з корупцією та реформи судочинства. «Ми перезапустили систему боротьби з корупцією в державі, повертаємо довіру до банківської системи і відновлюємо право на справедливість», - підкреслив Глава держави.

Президент закликав міжнародних партнерів до консолідації зусиль з підтримки України, в якій створюються комфортні умови для іноземного бізнесу та інвесторів.

«Нашим головним пріоритетом є боротьба з корупцією. За останні 9 місяців, ми створили політично незалежне Антикорупційне бюро шляхом ефективної співпраці з нашими партнерами зі США, ЄС та впровадження найкращих світових практик», - підкреслив Президент.

Глава держави особливо акцентував увагу на конституційних змінах в частині правосуддя, які були проголосовані Верховною Радою напередодні. «Ми перезавантажуємо судову владу, забезпечивши право громадян на справедливий та ефективний суд», - сказав він.

Водночас Президент зазначив, що ми розуміємо, що досягнуті результати недостатні. «Важливо, щоб люди відчували позитивні зміни. Ось чому Україна переходить від політики споживання до політики стратегії розвитку. Це те, на чому ґрунтується наш план дій», - зазначив він.

В свою чергу, Голова Національного банку Валерія Гонтарева зазначила, що Україна змогла подолати найбільші проблеми та досягти позитивних змін. Однак, без підтримки МВФ, Світового банку, всіх країн, які входять Регіональної групи країн-членів МВФ та СБ було б неможливо це зробити.

Глава держави також провів зустріч із Першим заступником директора-розпорядника МВФ Девідом Ліптоном та обговорив з ним питання співпраці України та МВФ.

Україна входить до складу Регіональної групи країн-членів МВФ на чолі з Нідерландами. Членами цієї групи є 15 країн (Нідерланди, Україна, Бельгія, Болгарія, Боснія та Герцеговина, Вірменія, Грузія, Ізраїль, Кіпр, Люксембург, Македонія, Молдова, Румунія, Хорватія, Чорногорія). За аналогією з Регіональною групою країн-членів МВФ, Україна входить до складу Регіональної групи країн-членів СБ на чолі з Нідерландами. До цієї групи входять 13 країн.

Прес-служба Президента України