back

Відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

15-03-2012 | 16:24

15 березня відбулося чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке провів голова ради, заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко.

В ході роботи учасники засідання обговорили питання стану боротьби із соціально-небезпечними хворобами, зокрема, в Ніжинському та Щорському районах, хід виконання обласної Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у 2011 році та впровадження замісної підтримувальної терапії.

Як зазначалось на засіданні, станом на 01.01.2012 року в області під наглядом перебуває 2404 ВІЛ-інфікованих та 284 особи, хворі на СНІД. У 2011 році в області зареєстровано 481 випадок ВІЛ-інфекції. Рівень захворюваності зменшився з 46 на 100 тис. населення у 2010 до 44,1 на 100 тис. населення у 2011 році. В регіоні статевий шлях інфікування ВІЛ залишається на першому місці і становить 57%. На другому місці - інфікування ВІЛ внаслідок введення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом (41%). Діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, яким встановлено ВІЛ- позитивний статус, становлять 1,2%

За словами Віктора Тканка, останні чотири роки Чернігівщина лідирує за кількістю обстежень, здійснених за кошти місцевого бюджету. В області 63,5 % від загальної кількості обстежень проводять за рахунок місцевого бюджету, в той час, як середньоукраїнський показник - 40,5%.

Постійно забезпечується широкий доступ населення до безоплатного тестування на ВІЛ-інфекцію. Проконсультуватися та здати кров для обстеження на ВІЛ можна у будь-якому медичному закладі області. Протягом 2011 року тестування на ВІЛ пройшли 125 000 осіб, а це 10% населення області.

За підсумковим рангом комплексної оцінки інтенсивності епідемічного процесу з ВІЛ-інфекції/СНІДу найбільш сприятлива епідемічна ситуація у Ріпкинському, Ічнянському та Корюківському районах. Несприятлива епідемічна ситуація відмічається у Городнянському, Козелецькому та Щорському районах.

Високі показники поширеності ВІЛ-інфекції реєструються у м. Прилуки, м. Чернігів, Щорському, Талалаївському, Новгород-Сіверському та Прилуцькому районах.

Щодо ситуації з захворюванням на туберкульоз в області, то за словами голови обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Чернігівській області протягом 4 років дії обласної Програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках, прийнятої у відповідності з Загальнодержавною програмою, досягнуто позитивних зрушень епідемічної ситуації: знизилися рівні захворюваності на туберкульоз та смертності від нього, забезпечено контроль за станом розвитку епідемії серед дітей.

Віктор Тканко наголосив, що незважаючи на позитивні зрушення ситуація з захворюванням на туберкульоз залишається загрозливою, оскільки показники захворюваності та смертності внаслідок цієї хвороби ще утримуються на епідемічному рівні.

В ході роботи учасники засідання затвердили план заходів щодо проведення Всесвітнього дня боротьби туберкульозом «Знати, діяти, жити», план заходів щодо проведення місячника до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Через обізнаність населення до подолання епідемії».

Підсумовуючи засідання Віктор Тканко наголосив на необхідності тісної співпраці органів виконавчої влади та громадських організацій у питаннях організації роботи по боротьбі з такими хворобами як СНІД та туберкульоз. «Ефективність заходів може бути значно підвищена в результаті об’єднання зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ, конфесійних та громадських організацій. Від того наскільки методично правильно буде організована профілактична робота, залежить результат, ціна якого – здоров’я та життя людей», - підкреслив він.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації