back

Визначено рукописи місцевих авторів, що друкуватимуться коштом області

27-05-2016 | 07:48

Після тривалого конкурсного вивчення комісія з питань підтримки місцевого книговидання сформувала видавничий план на 2016. Засідання відбулося 26 травня.

Шляхом дворівневого голосування до першої п’ятірки книг, які у поточному році видаватимуться в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки, увійшли:

«Плавба», автор — Микола Адаменко, літературно-художнє видання (поезія);

«Чубарейко небо оре», автор — Володимир Сапон, літературно-художнє видання (збірка щоденникової прози);

«Антологія творів лауреатів премії імені М. Коцюбинського. Проза», упорядники — Ігор Коцюбинський, Наталія Коцюбинська, Ольга Єрмоленко; тексти — різні автори  — літературно-художнє видання (антологія прозових творів);

«Чернігівська старовина», упорядники — Олександр Коваленко, Андрій Курданов, Олександр Рахно; тексти — Василь Хижняков — наукове видання (збірка наукових праць);

«Неси зірку», автор — Олексій Маслов, літературно-художнє видання (збірка віршів).

Втім, наступні за рейтингом автори теж матимуть шанс видати свої доробки у рамках програми: кількість виданих рукописів залежить від вартості їх друку. Загалом на ці потреби передбачено 100 тисяч гривень.

Надруковані книги безкоштовно передаються до бібліотек, закладів освіти та культури, інших зацікавлених установ та організацій, розповсюджуються на виставках та презентаційних заходах, а також розміщуються в електронному вигляді на сайті облдержадміністрації.

Виплата гонорарів чи іншої винагороди авторам не здійснюється.

Цьогоріч прийом заявок на конкурс рукописів завершився увечері 21 березня. На цю дату надійшло 45 рукописів. Пізніше два з них було відкликано заявниками. Ще 4 заявки не відповідають умовам конкурсу. Перелік допущених робіт розміщено на сайті Чернігівської ОДА.

За жанрами та якісними характеристиками подані рукописи дуже різнилися, що значно ускладнило відбір.

Варто зауважити, що до комісії увійшли представники різних сфер інтересів: державні службовці, науковці, письменники, журналісти, громадські діячі.

— Саме такий склад комісії дозволить максимально об’єктивно оцінити конкурсні роботи, — наголосив голова комісії, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван. — Акцентую ще й на тому, що закупівлю послуг з підготовки та випуску в світ книг-переможців попередньо планується здійснити через систему електронних закупівель ProZorro.

Голова комісії зауважив, що голосування проходило за новою методикою: на першому етапі визначалися позиції, що потраплять до рейтингового відбору, на другому — анонімне голосування та підбиття підсумків за допомогою комп’ютерної програми.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації