back

Чергова зустріч голови ОДА з головами комітетів Громадської ради

23-05-2016 | 18:41

Вже традиційно напередодні засідань Громадської ради при облдержадміністрації відбуваються зустрічі голів її комітетів із головою ОДА Валерієм Кулічем. Сьогодні учасники зустрічі обговорили питання орієнтовного порядку денного засідання, яке має відбутися в середу 25 травня.

Заслухавши голову робочої групи з моніторингу діяльності та підготовки пропозицій щодо подальшого функціонування комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», та за підсумками тематичної дискусії голова Чернігівської ОДА озвучив декілька позицій. По перше, була підтримана пропозиція проведення відкритого засідання робочої групи для надання виконавцям проекту землеустрою можливості його публічної презентації та захисту. По друге, підсумовуючи темпи і перебіг організаційних процесів щодо РЛП «Ялівщина, Валерій Куліч висловив переконання, що це питання, так само як і створення будь-яких інших природоохоронних зон у межах міст, має ознаки юрисдикції органів управління територіальних громад, тому ними ж і мають розглядатися.

Говорили й про загрози банкрутства автоперевізників, які здійснюють внутрішньообласні перевезення, у зв’язку з відсутністю коштів на компенсацію перевезень пільгових категорій населення. З цього приводу голова ОДА роз’яснив: через те, що здійснення компенсації перевізникам передане у сферу відання органів самоврядування на місцях – їхня виплата чи не виплата залежить виключно від рішень представницьких органів – місцевих рад. Також однією з причин загрози банкрутств деяких підприємств у галузі автоперевезень голова ОДА назвав дублювання законних маршрутів нелегальними.

Щодо включення до конкурсної комісії на зайняття вакантних посад державної служби в ОДА представників Громадської ради, зокрема, членів комітету з питань люстрації і кадрової політики.

Валерій Куліч однозначно підтримав цю пропозицію, здійснення якої стало актуальним у зв’язку з набуттям чинності новим «Законом про державну службу», який передбачає конкурсний підхід до визначення осіб для заміщення посад державної служби. Також голова ОДА зазначив, що принципово наполягає на включенні представників громади та облдержадміністрації до конкурсних комісій міністерств, які проводять відбір претендентів на керівні посади управлінь в області.

Також було розглянуто низку інших питань, зокрема, тих, що стосуються співпраці ОДА з Громадською радою.

Окремо варто зазначити, що, коментуючи хід розв’язання системних проблем – недофінансування галузей освіти і науки, які забезпечуються субвенціями з державного бюджету, Валерій Куліч анонсував можливий цього тижня візит Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, в ході якого планується відпрацювання цих проблемних напрямків.Прес-служба облдержадміністрації