back

Впровадження амбулаторної моделі лікування хворих на туберкульоз з використанням скайп-зв'язку

20-05-2016 | 14:04

4 травня 2016 року у диспансерному відділенні обласного протитуберкульозного диспансеру розпочалося впровадження амбулаторної моделі лікування хворих на туберкульоз з використанням скайп-зв’язку.

Мета – розширення доступу хворих на туберкульоз до послуги із лікування та контрольованого прийому протитуберкульозних препаратів, покрашення результатів лікування, зменшення відриву від лікування. 

Основне завдання – належний контроль за прийомом антимікобактеріальних препаратів хворим, що лікується від туберкульозу.

Захід відбувся за участі начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петра Гармаша, головного лікаря КЗ «Обласний  протитуберкульозний диспансер» Миколи Дейкуна, заступника головного лікаря Ніни Товчиги, завідувачки диспансерного відділення Ольги Смуригіної, районного фтизіатра Чернігівського району Жанни Карпенко.

Запровадженню такого методу роботи передували заходи по формуванню прихильності хворих до лікування, відбір хворих за показаннями на лікарсько-консультативну комісію. На сьогоднішній день за допомогою такого організаційного методу лікуються 13 хворих з міста Чернігова та Чернігівського району. Медична сестра в момент кожного вживання хворим препаратів переконується, що хворий їх проковтнув. В подальшому буде забезпечений моніторинг та оцінка результатів лікування.

У ході візиту начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш ознайомився з матеріально технічною базою диспансерного відділення. Були обговорені питання реформування, кадрового та матеріально-технічного забезпечення закладу.За інформацією Управління охорони здоров’я облдержадміністрації