back

Про весняно-польові роботи на Чернігівщині: ярину майже висіяно, озимина в доброму стані

16-05-2016 | 15:06

Короткочасні дощі цьогоріч лише допомагають аграріям області. Погодні умови сприяють виконанню прогнозованих обсягів посіву. Зокрема заморозки, що спостерігались в квітні, дещо уповільнювали підготовку до посіву теплолюбних культур, але пошкоджень не завдали. Запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту, сформувалися на рівні добрих і відмінних, у метровому – на рівні добрих.

Так, відповідно даних управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, станом на 13 травня, ярини висіяно на 30 тисяч гектарів більше минулорічного.

Майже завершили посів сільськогосподарські підприємства Корюківського, Ічнянського, Варвинського, Ріпкинського, Козелецького, Щорського, Прилуцького, та Бобровицького районів, де вже охоплено від 88 до 97% прогнозованих обсягів ярини.

Куликівський та Носівський райони завершили виконання цих робіт.

Висіяно вже і ранні зернові та зернобобові культури, цукровий буряка та соняшник: 71; 6,8 та 171 тисяч гектарів відповідно.

Щодо озимини: висота озимої пшениці на кінець декади 17-31 см, озимого жита – 38 см. Загальний стан рослин добрий та задовільний.

За повідомленням Департаменту АПР облдержадміністрації