back

Забуттю не підлягає

15-05-2016 | 08:00

Сотні тисяч дорослих були вбиті та ув’язнені, тисячі дітей позбавлені родинного тепла і батьківської любові. Криваві «жорна» терору не шкодували нікого, масштабні розстріли охопили усі без винятку регіони та всі верстви населення.

Величезних людських втрат зазнала Україна внаслідок масштабних репресій 1937-1938-х років. Багато з них безіменно покояться у місцях розстрілу.

Пам'ять жертв політичних репресій, безжально закатованих радянським тоталітарним режимом, щорічно вшановують у третю неділю травня.

В Україні під час Великого терору було заарештовано понад 290 тисяч осіб. На Чернігівщині лише протягом 1937 року репресовано майже 9 тисяч.

Біля Пам’ятного знаку на території Халявинської сільської ради Чернігівського району зібралися представники влади та громадськості, зокрема перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, аби ще раз згадати трагічну сторінку історії українського народу.

За словами істориків, саме на цьому місці було розстріляно понад 4 тисячі людей. Детальніше з життєписами реабілітованих та їх вироками, почасти видуманими та безглуздими, можна було ознайомитися на тематичній виставці.

На знак пам’яті кожного закатованого зібрання засвітило лампадки. Заупокійну литію відправив настоятель Катерининської церкви отець Роман.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації