back

Чернігівській обласній ветеранській організації 25 років

28-02-2012 | 11:25

25 років тому, а саме 28 лютого 1987 року було утворено Чернігівську обласну організацію ветеранів. Сьогодні це об’єднання є найчисленнішим і нараховує майже 300 тисяч ветеранів, об’єднаних у 1160 первинних осередків.

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко і голова обласної ради Анатолій Мельник взяли участь в урочистостях з нагоди 25-ї річниці від часу створення обласної ветеранської організації.

Звертаючись до учасників зібрання, Володимир Хоменко відмітив, що ветеранська організація це не просто найбільший та найпотужніший інститут громадянського суспільства на Чернігівщині. Організація ветеранів - високоповажне та шановане об’єднання найдостойніших: ветеранів війни, праці, військової служби, правоохоронних органів, дітей війни та інших пенсіонерів.

«Завдяки вашим зусиллям наша країна відродилась у післявоєнний час. Ви піднімали її з руїн і попелу. У короткий строк було відновлено народне господарство, збудовані тисячі шкіл та медичних закладів. Неоціненним є ваш внесок і у розбудову сучасної української держави. Бути вашими послідовниками — велика честь і відповідальність для всіх нас», - підкреслив керівник області.

Володимир Хоменко зазначив, що кожного року у місцевих бюджетах області передбачаються кошти на фінансову підтримку ветеранських організацій для здійснення статутної діяльності, надання допомоги учасникам бойових дій, інвалідам війни, вдовам загиблих воїнів, проведення заходів, пов’язаних з пам’ятними подіями Великої Вітчизняної війни.

Постійно вживаються заходи з метою увічнення пам’яті про захисників Вітчизни та подвиг народу-переможця. За підтримки обласної державної адміністрації проводяться заходи до Дня захисника Вітчизни, Дня Перемоги, Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, Дня ветерана, Дня партизанської слави та річниці визволення України та Чернігівщини від фашистських загарбників. Вже традиційним стало проведення акції «Зі святом, ветерани» в районах та містах області, під час яких керівництво органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відвідують ветеранів за місцем проживання. До 70-ї річниці початку партизанського руху на Україні на території комплексу відкрито пам’ятник «Партизанам Великої Вітчизняної війни», у с. Єліне Щорського району — оновлений музей «Партизанський рух на Чернігівщині в 1941—1943 роках».

Очільник області запевнив, що влада й надалі докладатиме зусиль до подальшого взаєморозуміння та тісної співпраці з ветеранськими організаціями Чернігівщини.

«Тільки всі разом, спільними зусиллями ми зможемо об’єднати суспільство навколо ідеї державності, виховати у громадян почуття гордості за свою державу та поважне відношення до минулого своєї країни. Адже символічно, що становлення та розвиток вашої організації відбувався в роки здобуття Україною незалежності», - наголосив Володимир Хоменко.

З нагоди 25-ї річниці створення обласної ветеранської організації голова облдержадміністрації Володимир Хоменко привітав ветеранів, учасників зібрання зі святом, побажав усім міцного здоров’я, удачі, щастя і бадьорості духу та вручив державні нагороди й відзнаки облдержадміністрації.

Зі словами вдячності й поваги звернувся до ветеранів Анатолій Мельник. Він нагородив обласну організацію ветеранів та активістів ветеранського руху відзнаками обласної ради.

Під час урочистого зібрання ветеранську організацію Чернігівщини також привітали голови Брянської (Російська Федерація) та (Гомельської) Республіка Білорусь ветеранських організацій.Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації