back

Голова облдержадміністрації взяв участь у розширеному засіданні Колегії УМВС України в області

20-01-2012 | 14:37

20 січня відбулося розширене засідання Колегії УМВС України в області за підсумками роботи за 2011 рік, участь у якому взяли голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко та голова обласної ради Анатолій Мельник.

У своєму виступі Володимир Хоменко наголосив: минулий рік був позначений концентрацією зусиль обласної державної адміністрації на реалізації – спільно з органами місцевого самоврядування – завдань Програми економічних реформ та заходів Національного плану дій на 2011 рік щодо її впровадження на місцевому рівні.

Підсумки роботи у 2011 році в області свідчать про подальше закріплення позитивних тенденцій в абсолютній більшості сфер економічної діяльності, підвищення життєвого рівня населення. Завдання обласної Програми соціально-економічного розвитку по основних макроекономічних показниках виконані.

Він зауважив, що досягнення цих показників стало можливим, певною мірою, і завдяки внеску працівників правоохоронних органів, які забезпечували громадський спокій та суспільну стабільність в районах і містах області, вели боротьбу зі злочинністю.

У 2011 році зменшилась порівняно до попереднього року кількість зареєстрованих на території області злочинів, майже на 6% відбулося поменшання кількості тяжких і особливо тяжких злочинів. Вдалося досягти зниження кількості таких небезпечних видів злочинів, як умисні вбивства, тяжкі тілесні ушкодження, грабежі, розбої.

Помітно підвищилась ефективність розкриття усіх видів злочинів:

За словами керівника області, найбільш актуальні питання щодо створення надійного бар'єру зростанню злочинності розглянуто на засіданнях Колегії облдержадміністрації, нарадах за участю керівників правоохоронних органів області.

Вирішення проблемних питань правоохоронної діяльності досягалось шляхом консолідації зусиль органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Така практика дає позитивні результати.

Облдержадміністрацією підтримана ініціатива УМВС України в області щодо розроблення обласної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2011-2013 роки, яка в березні 2011 року була затверджена на сесії обласної ради. Цією Програмою передбачено комплекс організаційних і практичних заходів, їх фінансове та матеріальне забезпечення.

Крім того, постійно вишукуються додаткові можливості для покращення матеріально-технічного забезпечення регіональних підрозділів МВС. Так, за рахунок коштів, залучених обласною держадміністрацією в рамках соціального партнерства, придбано легкові автомобілі, засоби зв’язку та технічного спостереження. Є й інші реальні результати нашої спільної роботи.

«Одним з пріоритетних завдань органів внутрішніх справ Президент України Віктор Янукович визначив, надійний захист економічних інтересів держави.

Реалії сьогодення вимагають від правоохоронних органів вжиття дієвих заходів щодо попередження порушень у фінансово-економічній сфері, порушень законодавства у сфері земельних відносин, більш ефективної боротьби зі злочинами, що спричиняють «вимивання» бюджетних коштів.

Потребує покращення робота щодо забезпечення виконання нового антикорупційного законодавства України, насамперед, у частині поліпшення якості цієї роботи», - підкреслив Володимир Хоменко.

Особливе занепокоєння в суспільстві викликає зростання злочинності серед неповнолітніх. Порівнюючи з попереднім, у 2011 році кількість таких злочинів збільшилась майже у півтора рази. Тож необхідно випрацювати спільні заходи правоохоронних органів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та домогтися подолання цієї негативної тенденції в регіоні.

Окремої уваги потребує робота з протидії рецидивній злочинності. Її зростання у 2011 році у порівнянні з 2010-м на 63% свідчить про недостатній рівень профілактичної роботи, що проводиться з особами, які звільнилися з місць позбавлення волі.

«2012 рік для Чернігівщини, як і для всієї України, буде роком підвищеної політичної активності громадян, пов’язаної з виборами депутатів Верховної Ради України. Тому перед нами стоять серйозні завдання щодо покращення роботи із забезпечення законності та правопорядку, боротьби зі злочинністю в усіх напрямках, недопущення підвищення соціальної напруги в суспільстві.

У виступі на урочистостях з нагоди 20-ї річниці міліції України Глава держави наголосив: «Саме захищеність громадянина є основним змістом і визначальним критерієм оцінки вашої непростої служби». Упевнений, що ці критерії стануть головним орієнтиром в організації роботи Управління МВС України в Чернігівській області в поточному році», - наголосив Володимир Хоменко.

Він також підкреслив, що обласна державна адміністрація і надалі всіляко сприятиме роботі регіонального Управління МВС щодо забезпечення захисту прав і свобод громадян, підтримання правопорядку, боротьби зі злочинністю, не залишаючи поза увагою питання покращення соціального захисту працівників правоохоронних органів.Прес-служба облдержадміністрації