back

Куликівщина може стати першою об’єднаною громадою області, що об’єднається у межах району

11-05-2016 | 16:16

Перспективи об’єднання в одну громаду в межах району обговорювали сьогодні у Куликівській РДА. У зібранні взяли участь перший заступник голови Леонід Сахневич, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, очільники району, депутати обласної ради, сільські голови.

На порядку денному єдине питання: як проходитиме процес децентралізації на Куликівщині.

У перспективному плані області від початку було передбачено дві об’єднані територіальні громади у районі. Однак, Кабмін визнав їх неспроможними. Таким чином виникає потреба консолідувати зусилля для подальшого розвитку у межах визначеного району.

До нього наразі входять 17 територіальних громад або ж 25 населених пунктів.

— Завдання облдержадміністрації максимально сприяти продуктивній реалізації реформ. Однак, ваша першочергова задача — використати усі додаткові можливості, які надає держава, — зауважив Леонід Сахневич. — У цій ситуації, перед тим, як прийняти будь-яке рішення, добре подумайте, які наслідки це матиме насамперед для кожного жителя будь-якого села.

Під час спілкування думки сільських голів щодо об’єднання дещо розділилися: дехто вважає, що час слідувати вимогам часу, дехто ще побоюється та просить зачекати.

Втім, рішення щодо об’єднання громаді краще прийняти до липня. За таких умов, як зазначив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко, Куликівщина зможе отримати значну субвенцію від держави та «вписатися» у планування обласного бюджету на наступний рік.

Однак, як зауважив Арсен Дідур, обласна влада підтримає будь-яке рішення громади та надаватиме посильну підтримку і надалі. Наразі основний акцент — саме на інформаційні роботі серед сільського населення.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації