back

Про хід весняно-польових робіт

10-05-2016 | 10:02

Чернігівщина вдало проводить весняно-польові роботи. Короткочасні дощі дещо стримують проведення посіву ярини, але аграрії зберігають добрі темпи виконання робіт.

Так, відповідно даних управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій на 6 травня поточного року, агроформуваннями Чернігівщини ярі культури висіяно майже на 40 тисяч гектарів більше минулорічного (630 тис. га або 72%). В тому числі кукурудзи на зерно посіяно на 5 тисяч гектарів більше минулорічного, соняшнику – на 21, сої – на 10.

Найкращі темпи посіву ярих культур мають сільськогосподарські підприємства Носівського, Корюківського, Варвинського, Куликівського, Ріпкинського, Ічнянського та Бобровицького районів, де засіяно понад 80% прогнозованих обсягів ярини.

- Аграрії мають достатнє матеріально-технічне забезпечення для своєчасного проведення весняно-польових робіт. Погодні умови сприяють виконанню прогнозованих обсягів посіву, зокрема заморозки, що спостерігались в квітні дещо уповільнювали підготовку до посіву теплолюбних культур, але пошкоджень на посівах культур не завдали. Крім того, запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту, сформувалися на рівні добрих і відмінних, у метровому – на рівні добрих, - зазначив начальник відділу землеробства, інженерно-технічного забезпечення, безпеки праці Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Щербатий.

За інформацією Департаменту АПР облдержадміністрації