back

Роз’яснення щодо суміщення державної служби зі статусом депутата місцевої ради

07-05-2016 | 13:25

У зв’язку із набранням з 1 травня поточного року чинності Законом України «Про державну службу», Національне агентство України з питань державної служби надало роз’яснення щодо застосування Закону в частині суміщення державної служби зі статусом депутата місцевої ради.

Об’єктом роз’яснення став зміст пункту 3 частини третьої статті 10 Закону, яким визначено, що державні службовці, які обіймають посади категорії «А», не мають права суміщати державну службу зі статусом депутата місцевої ради.

У листі Нацдержслужби, який має роз’яснювальний (інформаційний) характер, зазначено, що з огляду на свій правовий статус, депутат місцевої ради зобов’язаний виражати і захищати інтереси виборців, виконувати їх доручення, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування. Для цього депутат місцевої ради наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів.

Згідно зі статтею 22 Конституції України не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини і громадянина при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних.

Виходячи з цього, а також з урахуванням статті 58 Конституції України щодо незворотності дії в часі законів, на переконання Національного агентства України з питань державної служби, на осіб, які на день набрання чинності Законом були депутатами місцевої ради, не поширюється дія статті 10 Закону на строк виконання повноважень, або до їх дострокового припинення.Прес-служба облдержадміністрації