back

У бібліотеці Короленка згадували сторінки Другої світової війни

06-05-2016 | 13:06

Друга світова війна належить до найтрагічніших подій в історії людства, що мала характер глобальної гуманітарної катастрофи. У вогнище війни було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі. Вона пронеслась над величезними територіями Європи, Азії й Африки. У цій війні загинуло близько 60 млн. осіб.

5 травня у читальному залі Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбулась зустріч з ветераном Другої Світової війни Онищенком Іваном Омеляновичем. На зустріч завітали студенти Чернігівського інституту ім. Героїв Крут МАУП, Чернігівського базового медичного коледжу, Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді. На початку заходу ведуча запропонувала видати шану пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війни хвилиною мовчання.

Ветеран Другої Світової війни Іван Омелянович розповів, що у лютому 1944 року він воював сержантом на Другому українському фронті у 163-ій мотострілковій дивізії, пройшов дорогами Румунії, Угорщини. На півдні Чехословаччини 17 грудня 1944 році отримав важке поранення у ногу, був направлений на лікування у шпиталь, де і зустрів довгоочікувану Перемогу. Лихо й страждання, які пережив ветеран, незмірні. На фронті гинули фронтові товариші, які пліч-о-пліч відстоювали рідну землю. Вони були різних національностей: українці, узбеки, росіяни, євреї, але разом товаришували, були дружні, як пальці однієї руки, і це наближало час перемоги. Після поранення Івана Омеляновича направляють служити у 42-Гвардійську дивізію м. Ніжина. Протягом служби він брав участь у засіданнях військового трибуналу, де засуджували за військові злочини поліцаїв. Маючи досвід народного засідателя, ветеран вирішив отримати юридичну освіту у Київському Національному університеті ім. Т.Г. Шевченка і  продовжити боротьбу зі злочинами. Після закінчення освіти довгий час плідно працював в органах прокуратури. Молодь щиро подякувала ветерану за цікаву розповідь, яка дуже змістовно відобразила події того часу. Організатори заходу запропонували молоді переглянути виставки книжок під назвами: «Вічний вогонь нашої пам’яті», «Свідчення тих,хто вижив» та викладку літератури під назвою «Соціальний захист ветеранів, учасників бойових дій, дітей війни, військових». Студенти зацікавились такими книжками: «Спалені села і селища Чернігівщини в 1941-1943 роках: злочин проти цивільного населення», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (В.Д. Ольшанський), «Спогади-заповіт ветеранів», «Бабин Яр» (А. Кузнецов).