back

8 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день Червоного Хреста

06-05-2016 | 11:59

Створене 1863 року, Міжнародне товариство Червоного Хреста стало наймасовішою добровільною організацією, яка об’єднала понад 98 мільйонів людей у світі і має за мету захист людського життя, здоров’я та полегшення існування тих, хто опинився у скрутних життєвих обставинах.

Осередки Товариства нині працюють майже в усіх країнах світу, зокрема, в Україні.

Нині обласний осередок Товариства об’єднує 20 районних, 2 міські та понад 2700 первинних організацій, членами яких є близько 127 тисяч жителів Чернігівщини. Одне з головних завдань організації – допомога немічним, одиноким та престарілим громадянам, якими опікується патронажна служба Товариства у складі понад 110 медичних сестер, більшість з яких віддали цій роботі не один десяток років. Ними, патронажними сестрами, по праву пишається голова організації Оксана Мудра: «І в сніг, і в дощ сестри йдуть до своїх підопічних щоб допомогти їм полегшити біль, зігріти теплим словом, скрасити їхню самотність, принести хліб, сходити на ринок, прибрати в квартирі, також виконати медичні призначення. Вони вміють втішити, в них вмілі руки та чуйне серце».

Не кожен із нас розуміє, скільки навколо болю і страждань. Тому покликання патронажних сестер Червоного Хреста – бути поруч із такими людьми, привносити в їхнє життя впевненість у тому, що вони не самотні і не залишаються наодинці зі своїми життєвими негараздами та хворобами.

Саме життя вносить певні корективи в роботу Товариства. Ще кілька років тому його співробітники і не гадали, що будуть надавати допомогу внутрішньо переміщеним громадянам, які через військові дії змушені були покинути свої рідні домівки на сході нашої держави.

«Обласна організація створила недоторканий запас для надзвичайних ситуацій, створений загін швидкого реагування, мета якого – проведення гуманітарної операції по наданню медико-соціальної, психологічної підтримки в умовах екстреної ситуації, – наголошує Оксана Мудра. – Обласна організація Товариства Червоного Хреста активно долучилася до збору та надання внутрішньо переміщеним особам допомоги у вигляді одягу, взуття, засобів гігієни, продуктів харчування, постільної білизни. Лише за 2014–2015 роки допомогу отримали 5389 внутрішньо переміщених осіб».

До її роботи постійно долучаються і волонтери, які активно працюють у банках одягу, збирають кошти на нагальні потреби підопічних, а також проводять інформаційну роботу щодо діяльності організації. До речі, волонтером Товариства Червоного Хреста може стати будь-хто, в кого є бажання допомагати людям. А його членом стати ще простіше – достатньо купити марку і щомісячно сплачувати мізерні кошти у вигляді членських добровільних внесків, які підуть на корисні справи.

Крім того, кожен може зробити свій внесок у благородну справу Товариства – зібрати продукти харчування або речі, що вам вже не потрібні, та віднести до офісу організації. Вам завжди будуть раді як співробітники, так і ті, кому така допомога стане в нагоді. Отже, скористайтеся шансом полегшити комусь життя.

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації