back

Молодому поколінню — про трагедію століття

22-04-2016 | 16:12

Державний архів Чернігівської області разом із фондами центральних державних архівних установ, державних архівів Чернігівської, Житомирської та Кіровоградської областей відкрили сьогодні, 22 квітня, фотодокументальну виставку «Чорнобиль - 30 років. Пам’ять у документах».

Виставка презентує майже 40 документів та 36 світлин на 12 стендах. Здебільшого, це документи управлінського характеру. Ними планувалось організувати ліквідацію наслідків аварії та заспокоїти населення, часто приховуючи правду. До експозиції увійшли постанови бюро обкому КПУ, розпорядження виконкому облради, різноманітні інформації, які використовувалися комітетами компартії України в роботі з населенням. Довгий час ці документи не розголошувались, адже мали гриф «таємно».

Цікавими є й інші документальні джерела – статті друкованих видань, найзмістовніше з яких – обласна газета «Деснянська правда». Тоді, у спекотні весняно-літні дні, кореспонденти були на передовій. Вони спілкувалися з населенням, з медиками і навіть з тими, хто просто годував ліквідаторів, організувавши мобільні польові кухні.

Першими відвідали виставку студенти Чернігівського кооперативного технікуму.

– Сьогодні формується молоде покоління, яке народилося вже після трагедії і знає про неї тільки з уроків історії. Імовірно, їм ближчі ті проблеми та виклики, перед якими Україна постала зараз. Але події 30-річної давнини необхідно пам’ятати. Адже це дає розуміння того, що тільки згуртувавшись навколо спільної біди, можливо її подолати, — наголосила директор держархіву Чернігівської області Раїса Воробей.

Усі охочі зануритись в історію катастрофи можуть відвідати виставку «Чорнобиль - 30 років. Пам’ять у документах» у приміщенні Державного архіву Чернігівської області до 9 травня.

Нагадаємо, 30 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Вибух на Чорнобильській атомній електростанції забрав життя сотень тисяч людей і зараз завдає шкоди здоров'ю мільйонів. У результаті аварії з сільськогосподарського користування було вилучено близько 5 мільйонів гектар землі, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів. На жаль, наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації