back

Як оцінити взаємодію органу виконавчої влади з громадськістю

22-04-2016 | 09:40

Чергова експертна зустріч з питань обговорення пріоритетів урядової політики відбулась 21 квітня на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади.

В он-лайн режимі через відеопортал YouТube експерти, представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Творчого центру ТЦК обговорювали методологію проведення оцінки діяльності органу виконавчої влади за напрямом «взаємодія з громадськістю». Ця методологія розроблена робочою групою, до складу якої, зокрема, ввійшли представники Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ, Національної академії державного управління при Президентові України, благодійного фонду «Творчий центр ТЦК».

Як зазначили експерти в київській студії, мета проведення оцінки – визначення стану та дієвості взаємодії органу виконавчої влади з громадськістю. Така оцінка проводиться задля вивчення реального стану справ щодо відкритості та прозорості влади перед громадськістю, співпраці з інститутами громадянського суспільства. На переконання розробників методології, така оцінка не є аудитом чи контролем. До її проведення бажано залучати фахових експертів. А її результатом має бути спонукання органу влади для пошуку нових інструментів покращення своєї діяльності.

Оцінку пропонують проводити за чотирма критеріями: визначення якості інформування громадськості, здійснення консультацій з громадськістю, залучення громадськості до процесу вироблення політики, партнерство органу влади і громадськості. Для цього розробниками методології запропонована матриця показників для вимірювання результативності.

Як наголошувалось під час обговорення, оцінка має містити не лише кількісні показники, які не можуть в повній мірі відобразити реальний стан справ. Має бути якісний аналіз, при чому з боку як експертів, так і самого органу влади. До того ж ця оцінка не має бути обтяжливою. Таку оцінку діяльності може ініціювати як сам орган влади, так і представники громадськості. При цьому має бути узгодженість обох сторін, а також бажання, щоб результатом такого оцінювання було покращення взаємодії органу влади з громадськістю.

Традиційно в обговоренні взяли участь представники з Львівської, Дніпропетровської, Одеської, Полтавської та Чернігівської областей.

До розмови долучився директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван. Він зауважив, що таке оцінювання, дійсно, варто проводити. Щоб розуміти, як рухатися далі, на чому робити акценти. Проте він, як і представники інших регіонів, висловив пересторогу, щоб ця оцінка не стала забюрократизованою процедурою.

Від Чернігівщини свої пропозиції до методології вніс також голова антикорупційної спілки «Совість» Володимир Демиденко.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації