back

Самоорганізація громад — запорука розвитку області

19-04-2016 | 17:24

Майже 15 мільйонів гривень освоїла Чернігівщина у рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». До слова ІІІ фаза проекту ще не завершена.

Про результати такої ініціативи та варіанти подальшої співпраці говорили сьогодні під час обласної координаційної ради. В обговоренні також взяв участь перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

Довідково: Діяльність Проекту ЄС \ ПРООН МРГ спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання, створення ефективного власника житла у багатоквартирних будинках.

Процес впровадження першої фази Проекту МРГ у Чернігівській області розпочався в квітні 2008 року. Через три роки розпочалася і друга фаза. Протягом цього періоду відновлено 43 дитячих садки та школи,13 медичних пункти, реалізовано 8 проектів доступу до якісної води та 11 — енергозберігаючого вуличного освітлення.Як зазначили учасники наради, дані місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ та інвесторів.

З жовтня 2014-го року в 8-ми районах та двох містах області розпочато реалізацію ІІІ фази проекту.

Загалом, проект має три компоненти: сільський, муніципальний та об’єднання згаданих двох.

Останній дуже вдало був реалізований у Семенівському районі. Там громади двох прилеглих до Семенівки сіл, акумулювавши зусилля, відремонтували дитячий садок. Заклад обслуговуватиме діток і з районного центру, і з зазначених сіл.

— Приємно спостерігати, коли громади не лише чекають допомоги від когось, а й самі об’єднуються заради спільної мети. Лише за таких умов можна отримати швидкий та якісний результат, — каже Леонід Сахневич.

Варто зауважити, що третя фаза має ще один особливий аспект «розумні міста» — розвиток електронного урядування.— Проект ставить перед собою дві глобальні мети: об’єднати громади навколо спільного завдання та навчити знаходити шляхи його розв’язання; а також наблизити якісні адмінпослуги, — акцентував Олександр Рябий, спеціаліст з розвитку громад Проекту ЄС \ ПРООН МРГ.

Більше інформації про проект МРГ можна знайти за посиланнями:

• Сайти Проекту МРГ – www.cba.org.ua/three; www.cba.org.ua; www.cba.org.ua/one

• Сайт Програми розвитку ООН в Україні- www.undp.org.ua

• Сайт Представництва Європейського Союзу в Україні - http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/index_uk.htm


Департамент інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації