29-02-2012 | 17:49
29 лютого заступник голови облдержадміністрації з гуманітарних та політико-правових питань Віктор Тканко взяв участь у першому в цьому році засіданні Громадської ради при ОДА.
Звертаючись до присутніх, Віктор Тканко підкреслив, що Громадська рада - не декларативний і створений для самозаспокоєння консультативно-дорадчий орган, а повноцінний генератор раціональних пропозицій, партнер для спільних дій у практично всіх напрямах соціально-економічного розвитку області.
Він також відмітив, що протягом першого року діяльності ради в полі зору громадськості опинялися питання розвитку підприємницької діяльності, реформування охорони здоров’я та житлово-комунального господарства, земельної реформи, які спонукали виконавчу владу працювати в режимі постійного контакту з громадськими організаціями, реалізовувати спільні проекти, бути публічно відкритими. Громадські ради в районах почали цікавитися проблемами територіальних громад.
«У січні цього року Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Питання сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні», який передбачає підготовку Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та плану першочергових заходів щодо її реалізації. У свою чергу обласна влада пропонує інститутам громадянського суспільства активніше включатися у процес обговорення обласних програм, розпоряджень, інших нормативних актів, пропонувати свої шляхи вирішення проблем, ініціювати публічні обговорення», - зазначив заступник голови ОДА Віктор Тканко.
Представники головного управління агропромислового розвитку ОДА і Держкомзему в Чернігівській області поінформували Громадську раду про впровадження земельної реформи в Україні та регіоні.
В ході обговорення цього питання, Віктор Тканко відзначив, що на останньому засіданні Ради регіонів Глава держави наголошував на важливості ефективного завершення земельної реформи. За словами Президента України, її мета– забезпечення реальної власності на землю і розвиток на цій основі сучасного аграрного виробництва.
Питання земельного реформування викликало низку запитань з боку представників громадських організацій області, тому рада вирішила обговорити це актуальне питання на засіданні «круглого столу» найближчим часом.
Про прогнозовані наслідки для підприємств області, у зв’язку зі значним підвищенням орендної плати та податку на землю, повідомив присутніх заступник голови Громадської ради, голова комітету з регуляторної політики та підприємництва Сергій Самоненко. За його словами, з введенням в дію Податкового кодексу України фактична ставка орендної плати за землю для підприємств протягом 2011 року зросла в 6 разів. Підприємства змушені підвищувати вартість продукції або закриватися, що призведе до зростання безробіття та соціальної напруги в обласних та районних центрах. З метою збереження промислового виробництва Чернігівщини та робочих місць, Громадська ради при ОДА запропонувала внести зміни до Податкового кодексу України.
«За доцільність розгляду даного питання на спільному засіданні Уряду та Комітету з економічних реформ висловився і Президент України», - зазначив Віктор Тканко.
«Глава держави закликав голів ОДА дати оцінку запровадженим законодавчим змінам щодо покращення умов роботи бізнесу, безпосередньо з точки зору їх застосування в регіонах», - додав він.
Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван поінформував присутніх про створення Ресурсного центру сприяння інститутам громадянського суспільства та проведення конкурсів проектів, які розроблятимуть громадські організації. Положення про їх створення та проведення розміщено на офіційному веб-сайті облдержадміністрації. Він запропонував усім членам Громадської ради активно долучитися до внесення пропозицій.
Під час засідання також було представлено Концепцію розбудови «Чернігівського Дитинця, комплексу історико-архітектурних пам’яток XI-XIX століть».
За завершення свого засідання Громадська рада при облдержадміністрації прийняла план роботи на 2012 рік.