back

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко та голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко зустрілися з прийомними батьками, батьками–вихователями області

01-03-2012 | 13:16

У форматі відкритого діалогу пройшла спільна зустріч Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка та голови облдержадміністрації Володимира Хоменка з прийомними батьками, батьками–вихователями Чернігівської області. Під час зустрічі, зокрема, відбулося обговорення актуальних питань захисту прав дитини; було внесено пропозиції для вдосконалення існуючого законодавства з питань функціонування та створення дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей; висловлено побажання щодо поліпшення захисту дітей-сиріт тощо.

У зустрічі взяли участь керівник управління забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини Людмила Волинець, заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько.

Відкриваючи зустріч, Володимир Хоменко зазначив, що в усі історичні епохи неспростовною залишається істина: діти – це майбутнє будь-якого народу, будь-якої держави. Підростаюче покоління визначатиме успіх політичного, економічного, інтелектуального та культурного поступу суспільства в наступний період розвитку.

Визначаючи важливість захисту прав дітей в нашій країні, Президент України Віктор Янукович наголосив: «Від спроможності української влади забезпечити гідне дитинство своїм наймолодшим громадянам безпосередньо залежить майбутнє незалежної України, її гідне місце у глобалізованому світі».

Запровадження Главою держави інституту Уповноваженого з прав дитини, підписання в минулому році Указу «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» свідчать про надзвичайну важливість вирішення на державному та місцевому рівнях актуальних завдань у сфері охорони дитинства.

Як наголосив Володимир Хоменко, обласна держадміністрація приділяє постійну увагу питанням захисту прав дітей, які опинилися в складних обставинах.

На даний час в області 2687 дітей за різних умов залишаються без батьківської турботи. Саме усиновлення таких дітей, влаштування їх під опіку або піклування, в прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу стало пріоритетним напрямком соціальної політики в нашому регіоні.

Нині в області функціонує 170 прийомних сімей та 11 будинків сімейного типу. В них виховується 330 дітей. У цій нелегкій справі маємо певні успіхи й досягнення. Але є й проблеми. Шляхи їх вирішення постійно обговорюються під час зустрічей з керівниками районних державних адміністрацій, міськими головами.

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко розповів про свою діяльність на посаді, повноваження, завдання та про позитивні зрушення, яких вдалося досягти спільними зусиллями щодо захисту прав дітей в Україні.

Він наголосив, що питання розвитку сімейних форм виховання, зокрема створення дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також їх подальша підтримка є пріоритетним напрямком в державі та перебуває під особливою увагою Президента України.

Керівник управління забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини Людмила Волинець роз’яснила присутнім батькам особливості їхніх пенсійних відрахувань, виплати державної соціальної допомоги, пільг на комунальні послуги тощо.

Вона відмітила той позитивний факт, що в області, на відміну від інших регіонів, відсутня заборгованість із виплати державної соціальної допомоги.

Виступаючі прийомні батьки з вдячністю говорили про місцеві соціальні служби та служби у справах дітей, які допомагають їм у нелегких повсякденних турботах.

З порушеним питанням морального виховання дітей, необхідністю „фільтрувати” медійний продукт, який споживають діти, погодилися всі присутні.

На завершення зустрічі Володимир Хоменко висловив вдячність Юрію Павленку за увагу до проблем прийомних батьків, батьків-вихователів Чернігівщини та сподівання на їх вирішення.

Звертаючись до присутніх батьків, очільник області сказав: „Завдяки вашій небайдужості діти знову отримали родинний затишок. Ви зігріваєте їх щоденною турботою, створюєте простір для зростання і всебічного розвитку, прищеплюючи соціальні й побутові навички, необхідні у подальшому самостійному житті.

Велика вам вдячність за це. Щиро вірю, що ті зерна любові і чуйності, які ви сієте в дитячі душі, неодмінно проростуть щедрим урожаєм добра”.

Юрій Павленко подякував за плідне спілкування та зауважив, що це лише початок діалогу, а щоб він продовжувався запропонував звертатися з проблемними питаннями чи пропозиціями в будь-якій формі: телефоном, електронною чи звичайною поштою. Він також зазначив, що потрібну інформацію про його діяльність та необхідні контакти можна знайти на сайті Президента України на окремій сторінці.

Після зустрічі в облдержадміністрації прийомні батьки, батьки–вихователі мали змогу поспілкуватися з керівниками головних управлінь праці і соціального захисту населення, Пенсійного фонду України, управлінь освіти і науки, охорони здоров’я, сім’ї і молоді облдержадміністрації.Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації