back

Брифінг для ЗМІ голови облдержадміністрації Володимира Хоменка за підсумками засідання Ради регіонів

24-02-2012 | 15:33

24 лютого голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко під час брифінгу розповів про завдання, які поставив Президент України Віктор Янукович на останньому засіданні Ради регіонів, та відповідні перспективи розвитку Чернігівщини.

Очільник області наголосив на тому, що главою держави було поставлено багато конкретних завдань, однак всі вони стосувалися продовження політики реформ. При цьому у 2012 році основною ареною дій стане саме регіон, територіальна громада.

Говорячи про перспективи впровадження в життя реформ різних напрямів соціально-економічного та суспільного життя, Володимир Хоменко зазначив, що у поточному році буде продовжена робота з реформування медичної галузі, створення госпітальних округів. У даному аспекті будуть враховані напрацювання регіонів, де минулого року почалася реалізація пілотних проектів у цій сфері. Президентом України також були поставлені конкретні завдання щодо реформування житлово-комунального господарства, в першу чергу — стосовно механізму формування тарифів на комунальні послуги на рівні регіонів. «Як було зауважено Президентом, тарифи повинні бути справедливими, економічно обґрунтованими, і громадянин ні в якому разі не повинен нести навантаження за безгосподарність або безвідповідальне ставлення чиновника до забезпечення розвитку житлово-комунального господарства», — зазначив Володимир Хоменко.

Він також вказав, що в ході засідання Ради регіонів глава держави звернув увагу на забезпечення спрощення дозвільної системи. Всі документи, необхідні для ведення або закриття бізнесу, повинні бути впроваджені в регіонах так, щоб це не завдавало зайвого клопоту підприємцям.

За словами Володимира Хоменка, для Чернігівщини — як аграрної області — важливими також є питання реформування агропромислового комплексу та земельної реформи. Остання повинна продовжуватися, але при цьому мають бути сформовані такі умови і такий ринок, аби селянин ні в якому разі не залишився обезземеленим.

«Розвиток агропромислового комплексу повинен знайти нове дихання, і ми повинні вийти не лише на розвиток виробничих показників — ми повинні вдихнути нове життя у всю інфраструктуру села, щоб мешканцям сільської місцевості жилось не менш комфортно, ніж міському населенню», — сказав голова облдержадміністрації.

За його словами, одним з напрямків роботи у сфері впровадження земельної реформи є інвентаризація земель, їх оцінка, розмежування земель державної та комунальної власності, завершення видачі державних актів на землю. Всі громадяни отримають документи, які підтверджують їх право на земельний пай, матимуть підтвердження своєї власності у державному реєстрі. Володимир Хоменко спрогнозував, що така підготовча робота щодо реформування сфери земельних відносин у Чернігівській області буде завершена у поточному році.

У 2012 році також буде продовжена робота з оптимізації освітньої галузі. Одне із завдань, що стоять перед керівництвом області — забезпечення можливостей для усіх дітей дошкільного віку отримати дошкільне виховання. За минулий рік було відкрито вже 25 дитячих садків, ще низку об’єктів шкільної та дошкільної освіти планується відкрити поточного року.

Голова облдержадміністрації підкреслив, що серйозна робота буде здійснюватися і з метою удосконалення опорних шкіл. За його словами, ці школи, яких у сільській місцевості буде 105, мають забезпечувати надання освітніх послуг високого рівня, усіх передових форм навчання та розвитку дитини. Для забезпечення цієї мети в області будуть проводитися роботи з реформування усієї сільської інфраструктури.

Президентом України 2012 рік проголошений Роком культури та відродження музеїв. Це має особливе значення для Чернігівської області, яка є перлиною історико-культурної спадщини всієї України. Тому, як зазначив Володимир Хоменко, здійснюється чимала робота, аби розкрити всі зосереджені тут історичні пласти, відновлюються історичні пам’ятки, відкриваються раніше невідомі сторінки історії. Чернігівщина має стати територією, де можна ознайомитися з туристичними, історичними об’єктами, відчути дух епох, що минули, і це, в свою чергу, має стати поштовхом для її подальшого розвитку.

Голова облдержадміністрації також зауважив, що, згідно з комплексною оцінкою соціально-економічного розвитку, здійсненою Кабінетом Міністрів України, Чернігівська область у 2011 році посіла 10 місце серед усіх регіонів України, що є найкращим показником за останні роки.
Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації