01-04-2016 | 12:08
Сьогодні, коли у світі значно зросла кількість терористичних актів, а на сході України триває неоголошена війна, кожен мусить знати, як діяти у складних ситуаціях, та чітко усвідомлювати і контролювати свою поведінку у непередбачуваних обставинах.
Що робити при виявленні підозрілих предметів, які можуть містити вибухівку? І що взагалі може вказувати на потенційну небезпеку?
Перш за все, це підозрілі обставини появи таких предметів — сумок, пакетів, коробок, залишених без догляду їх власниками. Крім того, наявність у цих предметів характерного вигляду боєприпасів: сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів. Інша дуже підозріла деталь — наявність очевидних механізмів, які приводять вибухові пристрої у дію: елементи живлення, тумблери, кнопки, таймери, проводи тощо.
Особливу увагу потрібно звернути батькам малолітніх дітей. Дітям необхідно пояснити, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або у під’їзді, може становити небезпеку для їх життя та здоров’я.
У жодному разі не можна підбирати кинутих речей, якими б привабливими вони не були. Вибухові пристрої можуть бути сховані у кольорових коробках, іграшках, банках з-під напоїв.
Якщо ви виявили підозрілий предмет — не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте його.
Не чиніть самостійно ніяких дій з підозрілими знахідками, що можуть виявитися вибуховими пристроями.
Якщо Вам стало відомо про підготовку чи вчинення злочину, негайно повідомте про це Службі безпеки України.
Коли органи правопорядку розпочали операцію з евакуації цивільних громадян, необхідно дотримуватись спокою і чітко виконувати їхні команди.
Якщо на момент початку операції ви перебуваєте у квартирі, візьміть особисті документи, гроші, цінності та відключіть електроенергію, воду й газ.
Крім того, обов’язково закрийте вхідні двері на замок — це допоможе захистити квартиру від можливого проникнення мародерів та злодіїв.
Іншим важливим моментом збереження життя та здоров’я є поведінка людини у натовпі під час масових акцій.
Під час проведення вуличних акцій треба намагатися уникати великих скупчень людей, не приєднуватись до натовпу, якою б не була зацікавленість подією, що відбувається. Крім того, необхідно втримувати рівновагу, щоб не впасти, та не тримати руки у кишенях.
Якщо тиснява прийняла загрозливий характер, потрібно негайно, не роздумуючи, звільнитися від усього зайвого, насамперед, від сумки на довгому ремені чи шарфа.
* * *
У разі виявлення підозрілих осіб чи предметів, прохання негайно повідомляти за телефоном (0462) 676 208 оперативному черговому СБУ України у Чернігівській області.
Підготовлено за матеріалами Штабу антитерористичного центру при Службі безпеки України