back

Кожна дитина має бути щасливою!

30-03-2016 | 14:29

Завдання нас дорослих, зробити все можливе для того, щоб кожна дитина знайшла сімейний затишок та розуміння оточуючих. Саме на цьому наголосила у своєму виступі під час відкриття координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова.

Заступник начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації Станіслав Желєзний підкреслив, що одним з головних завдань Національної стратегії у сфері прав людини визначено створення умов для розвитку і виховання дітей у сім’ях.

Сімейними формами виховання на Чернігівщині охоплено 89,4 % дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, протягом 2015 року громадянами України усиновлено в області 36 дітей (у 2014 році - 33), з початку 2016 — 12. Це вдвічі більше ніж за відповідний період минулого року.

На даний час 472 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, знайшли родинне тепло та затишок у 210 прийомних сім’ях та 23 дитячих будинках сімейного типу.

Алла Кот, директор Обласного центру для сім’ї, дітей та молоді зазначила, що впродовж минулого та з початку поточного років за «Програмою підготовки кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі» пройшли навчання та отримали рекомендації 12 осіб та 15 сімей. Також підготовлено 58 потенційних опікунів та піклувальників; підвищили свій виховний потенціал 222 прийомні батьки/батьки-вихователі. Всі прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, що функціонують на території регіону, перебувають під соціальним супроводженням районних та міських центрів.

Заступники голів Менської та Ріпкинської районних державних адміністрацій у своїх виступах назвали причиною поширення соціального сирітства, перш за все, важке, депресивне становище області загалом та вказаних районів зокрема. Погодившись із цим, начальник Служби у справах дітей ОДА Людмила Зеленько зауважила, що у вказаних районах проводиться недостатня робота щодо влаштування дітей до сімейних форм виховання, а загальний відсоток влаштованих дітей є нижчим загальнообласного.

Далі присутні заслухали інформацію завідувача сектору Управління освіти і науки облдержадміністрації Інеси Сивухи, яка ознайомила членів ради зі станом забезпечення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в закладах системи освіти області.

Протягом січня-лютого 2016 року  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року у регіоні на 47,5% відбулось зниження кількості злочинів скоєних неповнолітніми: з 40 до 21. Це, безумовно, позитивний результат роботи органів профілактики та соціальних служб. На цьому у своєму виступі наголосила старший інспектор Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Чернігівській області Ольга Панкратова.

Голова чернігівської міської організації інвалідів «Шанс» Світлана Федорова запропонувала у підсумковому документі обов’язково врахувати досвід білоруських колег щодо залучення іноземних громадян до реабілітації та відновлення дітей-інвалідів з Чернігівщини.

Підводячи підсумки засідання Наталія Романова наголосила на постійній координації дій всіх служб та установ для недопущення чи мінімізації випадків асоціальної поведінки у родинах та проведення профілактичної роботи перш за все на первинному рівні.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації