back

Облдержадміністрація продовжує навчання з питань електронних державних закупівель

25-03-2016 | 10:34

24 березня 2016 року Департаментом економічного розвитку облдержадміністрації спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій проведено семінар-навчання з питань електронних закупівель для розпорядників коштів місцевих бюджетів.

Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” з 1 квітня 2016 року на обов’язкові електронні закупівлі мають перейти центральні органи влади, з 1 серпня 2016 року – всі інші замовники. Тому дана тематика є надзвичайно актуальною. Про це свідчить відвідуваність семінару -  у заході взяли участь близько 450 учасників.

Навчання проводили представники чотирьох електронних торгівельних майданчиків та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, які мають повноваження у сфері державних закупівель.

Як зазначила заступник директора Департаменту економічного розвитку Олександра Хомик, відкриваючи семінар, з початку цього року в області 176 організаторів, які здійснюють діяльність на території області (як підпорядкованих, так і не підпорядкованих облдержадміністрації), розпочали 1516 процедур. З них 83 організатори успішно завершили 373 процедури. При цьому середня кількість пропозицій на одні торги становить 3,17.

Планова сума по успішно завершених закупівлях дорівнювала 9,9 млн гривень, а сума виграних пропозицій - 8,0 млн гривень. Таким чином, економія бюджетних коштів склала 1,9 млн грн або 19,2 % від планової суми.

Протягом 2016 року 184 обласних представники бізнесу  прийняли участь у 717 електронних закупівлях, в тому числі і за межами області. З них 112 підприємців стали переможцями по 303 закупівлях.

У ході семінару-навчання його учасники мали можливість ознайомитися з основними положеннями Закону України “Про публічні закупівлі”, теоретичними і практичними аспектами роботи електронних торгівельних майданчиків, повноваженнями органів Казначейської служби по контролю за дотриманням законодавства в сфері державних закупівель, питаннями дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції учасниками державних закупівель. На завершення семінару відбулась дискусія з проблемних питань державних закупівель.

Департамент економічного розвитку облдержадміністрації