back

Роздержавлення ЗМІ області у дії

23-03-2016 | 17:43

Колективи комунальних газет потребують практичної допомоги в умовах процесу роздержавлення. Про основні потреби і йшлося сьогодні під час робочої зустрічі членів Асоціаціації регіональних ЗМІ та працівників Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Майже половина районних газет Чернігівщини хоче піти на «вільні хліби» у першому ешелоні, інші, з різних причин, зачекають другого етапу реалізації закону.

Втім, більшість уже має згоду трудових колективів. Значна кількість районок отримала відповідні розпорядження місцевих органів влади, які і є співзасновниками газет.

Однак, не обходиться і без труднощів. Зокрема, почасти «каменем спотикання» стає наявність державного або комунального майна у редакції друкованого ЗМІ. На те, щоб розібратися, що і кому належить та як його ділити, йде чимало часу.

Лякає редакторів перспектива значного збільшення орендної плати приміщення. Колізії виникають і в питанні подальшої реєстрації ЗМІ.

— Наразі для газет важливо врахувати два аспекти: правильний юридичний супровід процесу та становлення нового медіа. І з тим, і з іншим Асоціація регіональних ЗМІ готова допомагати, реалізуючи тематичні проекти, — зауважив керівник Асоціації Олександр Назаренко.

Як зазначив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван, обласна влада також націлена підтримувати райони у виконанні реформи.

За необхідності в ОДА детально розглядатимуть кожен проблемний випадок та шукатимуть шляхи вирішення.

Також на зустрічі обговорили пропозиції щодо відзначення Дня журналіста, зокрема проведення конкурсу журналістських робіт.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації