back

Цього року в області буде здійснено поточний ремонт автодоріг

23-03-2016 | 15:22

Нарешті підписано розпорядження Кабінету Міністрів України щодо розподілу видатків державного бюджету на 2016 рік на експлуатацію та ремонт автодоріг загального користування. Загальна сума цих коштів – 6,5 мільярда гривень. Про це повідомив під час прес-брифінгу в облдержадміністрації начальник Служби автомобільних доріг в Чернігівській області Володимир Гузема.

Вперше за останні три роки передбачено кошти на проведення саме ремонтних робіт. По Україні на ці потреби виділено 3,5 мільярди гривень. Чернігівська ж область матиме 174,2 мільйона. І хоч це буде не капітальний, а поточний середній ремонт, все ж, за словами Володимира Гуземи, це буде якісний ремонт, який дасть змогу значно покращити автодороги Чернігівщини.

Як повідомив очільник обласної служби автодоріг, на проведення ремонтних доріг по трасі Р-68 Талалаївка – Ічня – Тростянець – Сокиринці – /Н-07/ вже проведено тендерні процедури. Тож, як тільки буде отримано бюджетний паспорт, із роботами зволікати не будуть. Це також стосується і ремонту під’їзду до Державного історико-культурного заповідника «Качанівка». Обіцяють якість і повноту охоплення цього відрізку дороги.

До переліку автодоріг, на яких буде проведено ремонт, також увійшли: М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі (на Гомель), Р-12 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем'яч, Р-67 Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин, Т-25-35 Козелець – Карпилівка – Сорокошичі, а також ремонт мосту через річку Рома. Як завірив Володимир Гузема, конкурсні торги оголосять до 1 квітня.

Питання виділення коштів з обласного бюджету на ремонт доріг місцевого значення начальник Служби автодоріг сподівається вирішити в травні, коли відбудеться чергова сесія обласної ради. До речі, минулого року вперше за останні 10 років залучено 9,3 мільйона гривень з обласного бюджету. У результаті цього ліквідовано 36,5 тисяч квадратних метрів ямковості на 69 автодорогах у 22 районах області.


До відома

Протяжність мережі автомобільних доріг загального користування в області станом на 1 січня 2016 року складає 7 722 км (дороги державного значення – 2 962 км, місцевого значення – 4 760 км). Не мають твердого покриття 490 км доріг місцевого значення (6%).

Відповідно до нормативних міжремонтних термінів та фактичного стану покриття щорічно в області є потреба в розмірі 700-800 мільйонів гривень на експлуатацію доріг, до 2,7 мільярда гривень – на ремонтні роботи.Для збільшення карти клікніть на зображенні

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації