back

Ситуацію у молокопереробній галузі області проаналізували в облдержадміністрації

01-11-2011 | 16:13

1 листопада заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло провів нараду з керівниками молокопереробних підприємств області за результатами 9 місяців 2011 року. У нараді також взяли участь представники головного управління агропромислового розвитку ОДА, головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області, групи компаній «Провіант», ПАТ «Куликівське молоко», корпорації «Мілкіленд Україна». Учасники наради обговорили ситуацію, що склалася у молокопереробній промисловості області та визначили шляхи вирішення проблемних питань.

Начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак поінформував присутніх про розвиток молочного скотарства. Зокрема він зазначив, що Чернігівщина посідає друге місце серед регіонів по наявному поголів’ю корів в сільгосппідприємствах, займаючи майже 10% питомої ваги. Щорічно відбувається нарощування обсягів виробництва молока та середнього надою на корову. В рамках пріоритету на різних стадіях будівництва сьогодні знаходиться 61 об’єкт тваринництва. Діють 30 доїльних залів, з яких 2 введено в поточному році, відкриття ще шістьох планується до кінця року. Щорічно в доїльних залах отримується 31 тис. тонн молока екстракласу.

Також Анатолій Максак проаналізував ситуацію в молокопереробній галузі нашого регіону. За його словами, за 9 місяців поточного року було зменшено обсяги виробництва молочної продукції на 8,4%. В області було вироблено 449 тис. тонн молока та молочної сировини, що на 1 % менше проти відповідного періоду минулого року, з яких сільгосппідприємствами - 157 тис. тонн, господарствами населення 292 тис. тонн. Із зазначеного обсягу молокозаводами області було закуплено понад 223 тис. тонн молока. Він також зауважив, що молокозаводи області проводять закупівлю тільки близько 20% виробленого сільгосппідприємствами молока класу екстра, решта виходить за межі області. На сировинному ринку молока області присутні 29 переробних підприємств, з яких одинадцять – заводи сусідніх регіонів (Київської, Сумської та Полтавської областей). На молокозаводи області в місяць на переробку надходить близько 25 тис. тонн молока. Значна частина його реалізується товаровиробниками на молокопереробні підприємства інших областей.

У регіоні спостерігається тенденція до зниження обсягів випуску молочних продуктів практично по всьому асортименту продукції за винятком лише сирів сичужних, по яким зростання складає 4,8%, та вершків на 17%. Із 18 підприємств у поточному році з нарощуванням обсягів виробництва спрацювали лише три: Філія «Менський сир» ППКФ «Прометей», ТОВ «Лосинівський маслосирзавод» та ПАТ «Ічнянський молочноконсервний комбінат», решта відповідно допустили зниження.

На думку Анатолія Максака, розширення асортименту молочних продуктів виробниками зробить їх більш конкурентноздатними, а дієва конкуренція місцевих молокозаводів витіснить зовнішніх заготівельників. Керівники молокопереробних підприємств області під час обговорення торкалися проблемних питань, а саме : збільшення імпорту молочної продукції , організації прийомних пунктів і забезпечення їх холодильним обладнанням, розширення ринків збуту, ціни на газ, заготівлі молока приватними підприємцями, закупівельної ціни на молоко тощо.

Підсумовуючи результати наради, Олександр Шанойло наголосив на необхідності об’єднання зусиль виробників і переробників задля збереження сировинної бази та максимальної переробки молока в межах області. За результатами наради готується відповідне протокольне доручення.Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації