back

Про організаційно-культурний та фінансовий аспект відзначення 30-их роковин Чорнобильської катастрофи

12-03-2016 | 12:44

Мітинг-реквієм, концертна програма, спортивні змагання, тематичні кіносеанси та лекторії, наукова конференція,а головне матеріальна підтримка потребуючим — про деталі усіх цих заходів, присвячених 30-им роковинам Чорнобильської катастрофи говорили сьогодні в облдержадміністрації.

Засідання тематичного організаційного комітету проходило за головування першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича. В обговоренні також взяла участь заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова, а також голова обласної організації Всеукраїнської ГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун та голова обласного відділення Українського національного Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Євгеній Сонник.

Як було зазначено на нараді, цьогоріч формат урочистостей буде трохи змінено. Зокрема покладання квітів перейде у мітинг, а до концертної програми залучать більше дитячих колективів.

Представники громадських організацій чорнобильців не лише підтримують цю ідею, а й самі ініціюють низку заходів, де покоління ліквідаторів зможе більше та доступніше розповісти молоді про ту страшну подію.

У планах влади та громадськості і створення у Чернігові скверу пам’яті.

Втім, окрім питань організації культурних заходів говорили і про повсякденні проблеми ліквідаторів, постраждалих та їх родин.

Зокрема зазначалося про надання належного медичного обслуговування зазначений категорії населення.


Довідково: Понад 5 мільйонів гривень передбачено на санаторно-курортне лікування громадян, віднесених до категорії 1, та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою. Ця сума стовідсотково забезпечує потребу в санаторно-курортному лікуванні громадян, які у 2015 році в установленому порядку звернулися із заявами та медичними довідками до органів соціального захисту населення. Загалом заяви подали 1041 особа категорії 1 та 12 батьків дітей-інвалідів.

Враховуючи зміни у законодавстві, постраждалі громадяни, віднесені до категорій 2 та 3, а також потерпілі діти втратили право на отримання санаторно-курортних путівок за державною програмою.


Посадовці наголошували, що останнім часом матеріальна підтримка цих потреб збільшилася, однак її все ж недостатньо.

Це стосується й інших сфер життєдіяльності чорнобильців. Саме тому виникла ідея ініціювати створення спеціальної обласної Програми, так як на загальнодержавному рівні її не існує.

Варто зазначити, що цьогоріч на виплату матеріальної підтримки постраждалим від Чорнобильської катастрофи з обласного бюджету виділено 120 тисяч гривень.

— Через напругу в країні щодо ситуації на сході, суспільство дещо нівелює значення подій недавньої історії. Втім, наше завдання не лише привернути увагу до подвигу наших земляків під час ліквідації масштабної аварії, а й гідно їм віддячити, — наголосив Леонід Сахневич.

Згодом буде оприлюднено детальний заходів, присвячених 30-им роковинам Чорнобильської катастрофи.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації