back

Відновлення роботи котелень і сплата боргів за природний газ: компромісне рішення знайдено

11-03-2016 | 17:09

Сьогодні, 11 березня, на оперативну робочу нараду під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Леоніда Сахневича зібралися керівники Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації, ПАТ «Облтеплокомуненерго» та міські голови Городні та Корюківки. Невідкладне питання для вирішення – поновлення роботи 6-и котелень у містах Городні та Корюківці, які 10 березня були відключені через припинення постачання природного газу ПАТ«Чернігівгаз». Причина – заборгованість теплопостачальних підприємств перед ПАТ «Чернігівгаз» за транспортування природного газу.

Леонід Сахневич закликав учасників наради до конструктивного розгляду питання, оптимального пошуку можливих шляхів його вирішення.

Як прокоментував ситуацію голова правління Облтеплокомуненерго Віктор Геращенко, заборгованість перед ПАТ «Чернігівгаз» у розмірі 15 мільйонів гривень виникла через недосконалий механізм виконання Закону України «Про ринок природного газу», який вступив у дію з 1 січня. За цим законом змінено порядок розрахунку за природний газ. Відтепер теплопостачальні підприємства розраховуються з НАК «Нафтогаз України» за природний газ як товар, а з ПАТ «Чернігівгаз» — за його транспортування. Алгоритм розчеплення грошових коштів, які надходять на рахунки підприємств теплокомуненерго від реалізованої теплової енергії споживачам, встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Однак, у січні цього року зазначеною Комісією не було передбачено кошти для ПАТ «Чернігівгаз», а у лютому-березні визначено недостатній обсяг коштів, через що і виник борг.

Городнянський міський голова Андрій Богдан та Корюківський міський голова Ігор Матюха висловили своє занепокоєння з приводу відключення котелень саме в їх містах, які розташовані в прикордонних районах. Також вони попередили про можливі дієві обурення серед населення у разі затягування відновлення постачання природного газу. До речі, безпосередньо ПАТ «Чернігівгаз» визначив котельні, які відключили від постачання газу.

Як зауважив Леонід Сахневич, проблема, яка виникла, є надзвичайно серйозною, адже вона може торкнутися й інших населених пунктів області. Щоб не допустити цього, сьогодні сторонам конфлікту необхідно чітко знайти шляхи вирішення питання.

Після досить тривалих перемовин, до яких долучився заступник голови правління ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко, таки досягнуто домовленості щодо відновлення роботи котелень до кінця дня 11 березня.

Додатково завдяки конструктивним пропозиціям ОДА та Облтеплокомуненерго напрацьовано алгоритм найближчого погашення боргів перед ПАТ «Чернігівгаз».
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації