back

Скорочення податкового боргу – на часі

08-11-2011 | 14:03

8 листопада заступник голови облдержадміністрації Наталія Білоус провела засідання обласної робочої групи з координації дій місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення податкових та інших надходжень.

На нараду були запрошені керівники установ, організацій, підприємств міст Чернігова та Ніжина, які допустили заборгованість перед бюджетом. Мета зустрічі – з’ясувати причини утворення боргу та визначити можливі шляхи його погашення. Адже самостійна сплата поточних грошових зобов’язань платниками податків, скоріше погашення податкового боргу, дозволить уникнути застосування фіскальних заходів внаслідок невиконання вимог податкового законодавства України

Як зазначив заступник голови комісії з проведення реорганізації, заступник голови ДПА в Чернігівській області Олександр Зінченко, аналізуючи ситуацію в області, сума податкового боргу станом на 01.11.2011 року становить 197,4 млн. грн. і є однією з найнижчих по Україні. В той же час для області така сума боргу перед бюджетами становить величину, над якою потрібно предметно працювати, щоб не допустити зростання.

За його словами, податкові органи наполегливо працюють над зменшенням боргу до початку року, сума якого за 10 місяців зменшена на 3,7 млн. грн. Сума боргу до Державного бюджету станом на 1 листопада склала 167,2 млн. грн. і зменшена до початку року на 9,2 млн. грн. У той же час по області є декілька сотень платників податків–юридичних осіб, керівники яких не своєчасно сплачують податкові зобов’язання.

Присутні на засіданні керівники підприємств-боржників розповіли про проблеми, які існують на підприємствах, пояснили причини їх виникнення, окреслили перспективи погашення боргу. В цілому вони запевнили робочу групу, що в листопаді – грудні планують погасити борги.

„Скорочення податкового боргу було, є і буде актуальним завданням, від якого в певній мірі залежить наповнення бюджетів усіх рівнів”, - наголосила, підсумовуючи засідання Наталія Білоус.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації