back

Чернігівські аграрії отримають 26 мільйонів гривень компенсації за кредитами

08-11-2011 | 12:14

Сільгоспвиробникам Чернігівської області, які користувались банківськими кредитами, держава частково компенсує відсотки. Про це йшлося на засіданні обласної конкурсної комісії з визначення переліку підприємств АПК для отримання ними права на компенсацію за залученими кредитами, яку 7 листопада провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло.

В ході чергового засідання комісії до реєстру позичальників, які мають право на отримання компенсації, було включено тринадцять сільгосппідприємств Чернігівської області. Сума компенсації за отриманими ними кредитами складає 3,8 мільйона гривень.

Всього з початку року до реєстру позичальників на Чернігівщині було внесено близько сорока підприємств агропромислового комплексу, які залучили банківських кредитів на 180 мільйонів гривень. Сума часткової компенсації відсотків за цими кредитами складе 26 мільйонів гривень.

Часткову компенсацію за залученими кредитами може отримати будь-яке підприємство агропромислового комплексу, яке має стабільну та послідовну історію роботи і залучає кредити з метою розвитку. Для цього необхідно звернутись до головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації не пізніше початку грудня поточного року.

Крім програми часткової компенсації відсотків за кредитами в аграрній галузі ще діє державна програма 50-відсоткового відшкодування вартості будівництва тваринницьких комплексів. Її мета — стимулювання розвитку великотоварного м’ясного та молочного тваринництва.

“Дуже добре, що у виробника є можливість отримати компенсацію за державною цільовою програмою, — зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло. — Адже в умовах, коли кредитні ставки комерційних банків сягають двадцяти-двадцяти п’яти відсотків, залучення кредитів сільгоспвиробником стає проблематичним”.

Довідка. Згідно з державною програмою компенсації відсотків за залученими кредитами, сільгоспвиробникам з держбюджету компенсуються кошти в сумі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент нарахування відсотків за користування кредитом. Наразі облікова ставка НБУ складає 7,75% річних. Підприємство, що бажає отримати відшкодування, подає відповідний пакет документів в області, після цього воно вноситься в реєстр позичальників, який затверджує Міністерство аграрної політики і продовольства України.

Прес-служба головного управління
агропромислового розвитку облдержадміністрації