back

Питання забезпечення опалювального сезону розглянули під час селекторної наради

14-11-2011 | 15:31

14 листопада заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко взяв участь у селекторній нараді з регіонами України, яку провів Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк. До селекторної зали Укртелекому були запрошені міські голови, заступники міських голів, керівник головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, керівники теплопостачальних підприємств області.

На нараді розглянули низку питань, пов’язаних із опалювальним сезоном, розрахунками за енергоносії, підготовкою програм модернізації, освоєнням коштів, які виділені на впровадження пілотних проектів у областях.

За словами Анатолія Близнюка, на розширеному засіданні Кабінету Міністрів України 2 листопада було незадовільно оцінено початок опалювального сезону, про що свідчить велика кількість звернень громадян на гарячу лінію Міністерства. Найбільше скарг надійшло від жителів Сумської та Харківської областей. Також він відмітив, що з Міністерством погоджено лише 17 регіональних Програм модернізації і технічного переоснащення енергетики. У решти регіонів такі Програми відсутні.

Зупинився Анатолій Близнюк і на впровадженні в регіонах пілотних проектів, зокрема щодо освоєння бюджетних коштів. В Україні реалізується 116 таких проектів і в деяких областях їх виконання сягає 70%. Було відмічено незадовільне використання коштів у Харківській, Черкаській областях та Автономній Республіці Крим.

Особливу увагу Міністр приділив розрахункам за використаний газ та електричну енергію. Зокрема він зазначив, що найнижчий рівень розрахунків мають Харківська, Київська, Житомирська, Дніпропетровська області та місто Севастополь.

Під час селекторної наради було заслухано інформацію регіонів щодо порушених на нараді питань.

Так, на Чернігівщині опалювальний сезон розпочато вчасно і протікає він у звичному режимі. Рівень розрахунків за спожиті енергоносії складає 106%. Реалізуються два пілотні проекти, один з яких – «Питна вода». До кінця поточного року бюджетні кошти, виділені на реалізацію цього проекту, будуть повністю освоєні. Програма модернізації і технічного переоснащення енергетики Чернігівщини отримала рецензію Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і буде затверджена обласною радою.

По завершенню селекторної наради Віктор Тканко провів нараду з міськими головами, заступниками міських голів та керівниками теплопостачальних підприємств області, на якій наголосив на необхідності виконання всіх поставлених перед ними завдань, проведенні широкої роз’яснювальної роботи серед населення, забезпечення нормального, без зривів опалювального сезону.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації