back

Відкриття пам’ятника Марку Бернесу у Ніжині

14-11-2011 | 09:14

«Рік, що завершується, по праву можна назвати «роком Бернеса»,– відзначив при відкритті пам’ятника Маркові Бернесу у ніжинському театральному сквері 12 листопада ц.р. заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Тканко, вітаючи присутніх від імені голови облдержадміністрації Володимира Хоменка.

Справді, цей рік позначений для Чернігівщини великою низкою заходів, присвячених сторіччю нашого відомого далеко за межами України земляка.

Про це натхненно і проникливо говорили учасникам урочистостей голова обласної ради Анатолій Мельник, меценат, володар Премії Ліги Українських меценатів ім. Є.Чекаленка Юрій Коптєв, ніжинський міський голова Михайло Приходько.

Автором пам’ятника став Народний художник України, академік, голова національної спілки художників України Володимир Чепелик.

Робота була виконана за фінансової підтримки мецената Юрія Коптєва. Прилучанан, що проживає нині у Москві, звершує свої добрі справи зі вшанування відомих постатей Чернігівщини вже за межами Прилук.

Він заявив, що і в Ніжині ця справа буде продовжена, бо протягом століть благодатна земля Чернігівщини, ясноока Ніжинщина дарують світові талановиті особистості, чиї імена виписані золотими літерами на скрижалях світової культури.

Марк Наумович Бернес – уродженець міста Ніжина – актор, співак, чия творчість майже півстоліття слугувала дороговказом для багатьох поколінь, повернувся додому із років забуття.

У нашого народу є прадавнє повір’я: людина, якої вже немає з нами на світі, жива доти, допоки про неї пам’ятають живі…

Вновь, пластинка, кружись,

Настоящее прошлым наполни.

Он любил, тебя, жизнь.

Ты люби его тоже и помни…

Почесні гості поклали квіти до відкритого пам’ятника, посадили у театральному сквері нові дерева.

Облаштування паркової території буде продовжуватись і надалі зусиллями міської громади Ніжина.

На завершення заходу ведучі запросили всіх присутніх до приміщення Ніжинського українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського, де відбулись спецпогашення поштової марки, огляд тематичної виставки та хвилююча вистава-спомин про життєвий шлях і творчість Марка Бернеса.

Вдячні глядачі нагородили акторів театру бурхливими оплесками.Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації