back

Корюківка: виставка «Доля з автографами війни»

18-02-2016 | 14:13

13 лютого в місті Корюківка Чернігівської області відбулись заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

У районному будинку культури проведено щорічні збори членів Корюківської районної Спілки ветеранів Афганістану. Ветерани війни в Республіці Афганістан (1979-1989) згадали свій нелегкий бойовий шлях, обговорили діяльність Спілки, вшанували пам’ять загиблих побратимів хвилиною мовчання. З цієї нагоди виступив керівник Корюківської районної Спілки ветеранів Афганістану Сергій Бабич. Спільно з головою Корюківської районної організації ветеранів України Валентиною Погребною учасникам бойових дій вручили відзнаки Президента України – пам’ятні медалі «25 років виведення військ з Афганістану».

У фойє будинку культури учасники зборів мали змогу оглянути виставку «Доля з автографами війни», підготовлену Корюківським історичним музеєм за консультативної підтримки Українського інституту національної пам’яті.

В експозиції представлені документи, нагороди, світлини, військова форма, які музею передали ветерани війни в Афганістані та бойових дій на території інших держав. Так, на центральному стенді є оригінальна карта бойових польотів радянської авіації на території Афганістану, яку разом із світлинами, документами, льотною формою свого вже покійного чоловіка, гвардії майора запасу, військового льотчика першого класу Олександра Андрійовича Осипенка, передала його вдова Тамара Григорівна.

Окремі експонати ветерани привезли з миротворчих місій ООН вже з часів незалежної України.

По завершенню зборів, члени Спілки разом з районним, міським керівництвом та громадою міста поклали квіти до пам’ятного знаку «Воїнам-учасникам АТО – борцям за незалежність України» та до Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківщини нацистським загарбникам.

Заходи з нагоди 27-ї річниці виведення військ з Афганістану продовжились урочистостями в районному будинку культури. Зі сцени звучали слова подяки і вітання від виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Олексія Мірошниченка та голови районної Спілки ветеранів Афганістану Сергія Бабича.

До побажань миру та добра приєднались голова районної ради Олександр Савченко та міський голова Ігор Матюха.

Учасникам бойових дій були вручені почесні нагороди від Корюківської райдержадміністрації, районної та міської рад, районної Спілки ветеранів Афганістану.Людмила Бабич, директор Корюківського історичного музею