back

Безкоштовної вакцини від сказу тварин в області достатньо

15-02-2016 | 16:39

Мова йде про вакцини для котів і собак. Для інших домашніх улюбленців її необхідно купувати за власний рахунок.

Щеплення котів і собак проводять у ветеринарних клініках безкоштовно. У селах, з метою виявлення тварин, здійснюються подвірний обхід.

Про це сьогодні на прес-брифінгу в облдержадміністрації повідомив в.о. начальника Головного управління ветеринарної медицини області Юрій Павлішен.

У 2015 році в області виявлено 48 неблагополучних пунктів щодо сказу тварин різних видів. У наслідок чого захворіло 79 тварин.

За даними ветеринарної служби області в минулому році зареєстровано 1776 випадків укусів людей тваринами. З них переважна більшість — саме домашніми улюбленцями.

У минулому році з державного бюджету на необхідну вакцину було виділено 1,7 мільйона гривень, на поточний рік цю суму треба збільшити до 3,6 мільйона.

В.о. начальника Головного управління ветеринарної медицини області акцентує, що рівень захворюваності на сказ у тварин на пряму залежить від відповідальності їх господарів. До того ж від цієї хвороби розроблена досить дієва вакцина, що не скажеш про іншу надважливу проблему — африканську чуму свиней.

Ситуація з АЧС і області залишається контрольованою. Важливим є те, що Чернігівщина не замовчувала випадків спалаху хвороби, а боролося з ними, — повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич. — Втім, ніхто не гарантує, що не буде нової хвилі епідемії. Цьому сприяє географічне розташування області.

Щодо грошового відшкодування за втрачене поголів’я, то це питання поки не закрите лише в Козелецькому районі.

Загалом, як було зазначено на брифінгу, важливим у підтримані контролю над епізоотичною ситуацією в області є збереження якісної системи ветеринарної медицини.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації