back

Представництво ЄС зацікавлене, аби чернігівці отримували достовірну та повну інформацію

12-02-2016 | 16:39

Тема євроінтеграції набуває все більшого інтересу у суспільстві. Зокрема найбільшу зацікавленість викликає саме економічна частина співпраці України з ЄС.

Важливим сегментом у формуванні розуміння громади нових можливостей є саме поінформованість.

Про те, що робить облдержадміністрації на шляху покращення тематичного інформпростору та чим у цій сфері може допомогти безпосередньо Європейський Союз, говорили сьогодні під час робочої зустрічі.

Як зазначив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Андрій Подорван, регіональні медійники долучаються до висвітлення згаданої теми, деякі брали участь у конкурс від «У-медіа». Журналісти висвітлилювали вплив Угоди з ЄС на економіку регіону.

В облдержадміністрації проводяться тематичні прес-брифінги. Також, з метою стимулювання місцевих журналістів писати на економічну тематику, реалізовується проект «Медійний поступ», — повідомив Андрій Подорван.

У планах — конкурс регіональних матеріалів з тематики вступу у дію економічної частини Угоди про Асоціацію.

Директор департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Юлія Свириденко акцентувала на тому, що Чернігівщина має значний потенціал у виході на європейський ринок. Більш того, є чимало прикладів вдалої співраці. Однак, малий бізнес все ж потребую детального роз’яснення умов нової торгівлі.

Сергій Хоботня, очільник Департаменту АПК, зазначив про необхідність детального розгляду правил експорту аграрної продукції. Особливу увагу варто приділити квотуванню.

Найближчим часом Представництво ЄС розгорне ще масштабнішу інформаційну кампанію. Буде підготовлено низьку тематичних відеоматеріалів, планується відкриття 15 спеціалізованих центрів (один з них у Чернігові), — розповів керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС Юргіс Вілчінскас.

Наразі Представництвом проводиться чимало конкурсів для медійників, громадських активістів, ведеться навчання щодо отримання грантів та багато іншого.

Вже сьогодні у Чернігові пройшов тренінг для журналістів з теми «ЄС –Україна: що потрібно знати насамперед».Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації