back

Впровадження ґендерних підходів у діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування

23-11-2011 | 15:10

23 листопада під головуванням заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації Миколи Стрільця відбулося чергове засідання робочої групи «Законодавче та інституційне забезпечення реформ» Регіонального комітету з економічних реформ.

Учасники засідання обговорили питання впровадження гендерних підходів у діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування.

Відкриваючи засідання Микола Стрілець, зокрема відмітив, що досягнення рівності між жінками та чоловіками є невід'ємною частиною процесу утвердження справжньої демократії.

Як зазначали учасники засідання, концепція „ ґендерного підходу до розвитку суспільства” поширюється у світі ще з початку 90-х років минулого століття. У вересні 2010 року відбувся черговий Саміт ООН, присвячений прогресу досягнення Цілей Розвитку Тисячоліття – Пленарне засідання Генеральної Асамблеї ООН найвищого рівня, в роботі якого взяв участь Президент України. Світові лідери дали оцінки досягнутого прогресу, визначили проблеми та перешкоди на шляху розвитку і підтвердили готовність здійснити конкретні заходи для досягнення Цілей розвитку тисячоліття.

Звертаючись до присутніх, заступник начальника управління державної служби Головдержслужби України в області Ірина Галайко зауважила, що Україна не може розвиватися окремо від світового розвитку, світової політичної й ґендерної думки.

На національному рівні в Україні прийнято ряд законодавчих та нормативно-правових актів, які гарантують гендерну рівність та захищають від проявів гендерної дискримінації.

За результатами засідання управлінню державної служби Головдержслужби України в області було доручено провести гендерний аналіз складу та кадрового резерву органів виконавчої влади обласного та районних рівнів та на черговому засіданні Міжвідомчої гендерної ради при облдержадміністрації доповісти про результати проведеної роботи.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації