back

До Всесвітнього дня боротьби із раком

04-02-2016 | 12:09

За багаторічною традицією, 4 лютого міжнародна медична спільнота відзначає Всесвітній день боротьби із раком.

Онкологічні захворювання продовжують посідати одне з перших місць за рівнем смертності у світі, адже, згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно від злоякісних новоутворень помирає близько 7 мільйонів людей, причому останнім часом такі хвороби все частіше стають причиною смерті людей працездатного віку.

На жаль, на Чернігівщині показник захворюваності на онкологію – один з найвищих в Україні, він становить 379 випадків на 100 тис. населення, що пов’язано із загальним старінням жителів області та несприятливою екологічною ситуацією.

Втім, рак – не вирок – стверджують онкологи. За умов своєчасного звернення до спеціалістів та дотримання порад лікарів, людина може позбавитися захворювання. Навіть якщо рак діагностують на більш пізніх стадіях, чернігівські онкологи, застосовуючи сучасні методи лікування, здатні суттєво підвищити якість життя людини. Про це свідчать численні випадки видужання пацієнтів та проведення успішних операцій за європейськими та американськими технологіями, які почали застосовуватися в КЛПЗ «Обласний онкологічний диспансер», зокрема, операції з приводу раку легенів.

«Перше місце серед онкологічних захворювань у чоловіків посідають рак легенів та шлунка, у жінок ця патологія частіше вражає статеві органи та груди, – наголошує головний лікар обласного онкодиспансеру Валерій Зуб. - З підвищенням ролі первинної ланки надання медичної допомоги випадки раку, особливо на пізніх стадіях, були б суттєво зменшені. Тому кожен із сімейних лікарів повинен знати причини появи захворювання та розповідати людям про методи профілактики захворювання, щоб не допустити пізніх звернень, коли хвороба супроводжується активним метастазуванням і хворий потрапляє до нашого закладу вже з несприятливим прогнозом для життя».

Особлива увага у попередженні злоякісних новоутворень належить профілактичним оглядам, флюорографічним обстеженням, які варто проходити щорічно, особливо громадянам старшого віку. Крім того, «Дні відкритих дверей», що проводяться в онкодиспансері, також дозволяють своєчасно виявити захворювання, зокрема, раку молочних залоз.

« Отже, – наголошує Валерій Зуб, - стан здоров’я людини лише на 10% залежить від медиків, на 50% - від дотримання засад здорового способу життя. Адже якщо людина уникає загострення хронічних недуг, позбавляється шкідливих звичок, виважено ставиться до того, що вона їсть та п’є і загалом веде активний спосіб життя – ризик виникнення ракових пухлин в неї буде зведений до мінімуму».

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації