back

У п'ятницю, 29 січня, Україна вшановуватиме пам'ять Героїв Крут

29-01-2016 | 07:51

Дуже важливо, щоб Україна пам'ятала уроки, винесені з героїчного подвигу під Крутами: уроки національної єдності і створення сильної армії. Про це сказав Заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко на брифінгу, присвяченому відзначенню Дня пам'яті Героїв Крут.

Заступник Глави АПУ поінформував про заходи за участю Президента Петра Порошенка у п'ятницю, 29 січня. Так, планується традиційне покладання квітів на Аскольдовій могилі у Києві, де поховано Героїв Крут, розстріляних більшовиками взимку 1918-го. Окрім цього, Президент проведе Урок мужності в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. Цей урок транслюватиметься на всі військові навчальні заклади країни.

Радник Глави Адміністрації Президента України Наталка Попович повідомила, що концепція відзначення Дня пам'яті Героїв Крут цього року є частиною великої інформаційної кампанії до 25-річчя Незалежності України. «Наші воїни на Сході сьогодні де-факто завершують ту справу, яку розпочали їхні ровесники майже 100 років тому. Відтак в інформаційній кампанії будуть паралелі між минулим і теперішнім», — зазначила Наталка Попович.

Зокрема, волонтерська творча група створила зворушливий соціальний ролик, в якому реконструйовано бій під Крутами і зображено нерозривність тих подій із сучасною боротьбою проти східного ворога. Олеся Драшкаба, яка координувала підготовку ролика, відзначила, що головною метою відео було зачепити глядача, показати йому цю історію і спонукати подумати про неї. 29 січня відео-ролик транслюватимуть загальнонаціональні та регіональні телеканали. Окрім того, його покажуть у школах по всій Україні.

На важливості створення такого відео наголосив заступник міністра освіти Олег Дерев'янко. Він розповів, що для вчителів історії розроблено програму підвищення кваліфікації, яка ґрунтується на усвідомленні ролі героїчної битви 1918 року в становленні української державності. «Ці події не можна трактувати, як поразку в бою. Це перемога українського духу. Це були перші українські «кіборги». І надзвичайно важливим є факт, що це були студенти, молодь, яка завжди є рушійною силою на шляху нашого народу до свободи», — сказав Олег Дерев'янко.

Окреслюючи військові і політичні наслідки бою під Крутами, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович сказав, що навряд можна говорити про поразку. «Співвідношення сил становило 1 до10 не на користь українців, а співвідношення втрат — 1 до 3 саме на користь українців — каже голова УІНП, — Бій під Крутами стримав більшовицький наступ на 4 дні. І це були вирішальні дні для української дипломатії, аби домогтися від міжнародної спільноти визнання України. Це був бій за майбутнє, який показав, що Україна стала можливою саме завдяки армії», – сказав він.

Володимир В'ятрович також презентував проект УІНП «Воїни. Історія українського війська». Це 24 великі плакати, на яких зображені українські вояки, починаючи з часів Київської Русі, закінчуючи сучасністю. Окрім плакатів, підготовлено також брошуру з історією українського війська з Х до ХХІ століття. Матеріали УІНП будуть розповсюджені по всіх військових частинах і військових навчальних закладах України. «Ми абсолютно щиро переконані в тому, що сучасну російську армію може перемогти лише Українська армія, а не якась пострадянська. І реформа армії — це не тільки її модернізація технічна, це повернення її до українських військових традицій», — підсумував Володимир В'ятрович.

Прес-служба Президента України