back

Аграрна селекторна нарада: більше уваги тваринництву та озимим посівам

11-11-2011 | 12:38

Через погіршення погодних умов восени поточного року в Україні посіяні озимі культури потребують прискіпливої уваги. Про це 11 листопада на всеукраїнській селекторній нараді повідомив заступник міністра аграрної політики і продовольства України Олександр Сень. В чернігівській студії у селекторній нараді взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації з аграрних питань Олександр Шанойло та керівники профільних структурних підрозділів.

За даними Олександра Сеня, у країні озимі посіви через погодні негаразди зійшли лише на сімдесяти відсотках засіяних площ. При цьому третина всієї озимини, що зійшла, знаходиться у слабкому та зрідженому стані. А у деяких центральних регіонах взагалі зійшло не більше половини посіяної озимини. “Це свідчить про те, що навесні, скоріш за все, пересіватимемо значні площі, — Зауважив заступник міністра. — Прошу в регіонах бути готовими до такого перебігу подій”.

Натомість, ситуація у Чернігівській області зі станом озимих культур задовільна: в регіоні зійшло сто відсотків посіяної озимини, при цьому понад вісімдесят відсотків сходів знаходяться у доброму та задовільному стані.

“Але все одно ми маємо пильно стежити за вегетацією та зимівлею озимих культур: здійснювати моніторинг та тримати зворотній зв’язок, — підкреслив заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло. — “Адже стовідсотково бути впевненими, що погодні умови нас не підведуть, ми не можемо”.

В ході селекторної наради заступник міністра аграрної політики і продовольства України Олександр Сень акцентував увагу аграрного активу країни на необхідності покращання показників роботи тваринницької галузі: збільшувати виробництво молока, нарощувати поголів’я великої рогатої худоби та свиней, тим більше, що ціни на свинину останнім часом значно підвищились.

На селекторній нараді було також зазначено, що в Україні тривають роботи зі збирання врожаю 2011 року. Вже намолочено понад 50 мільйонів тонн зерна, в тому числі — 18 мільйонів тонн зерна кукурудзи. В Чернігівській області наразі зібрано майже два мільйони тонн збіжжя, в тому числі більше мільйона тонн зерна кукурудзи..Прес-служба головного управління
агропромислового розвитку облдержадміністрації