back

Обережно! Рівень грипу та ГРВІ в області зростає

26-01-2016 | 11:20

Як повідомили в обласному центрі інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя, ситуація із захворюваністю на грип в області останніми днями різко погіршилася. Свідченням цього є збільшення випадків хвороби серед дітей, громадян похилого віку, а також три летальні випадки.

Станом на 25 січня рівень захворюваності по області перевищив епідпоріг на 40,2%. Захворіло майже 18 тисяч 400 осіб, більше половини з них – діти (понад 9 тисяч 600).

Кожного дня медики фіксують не одну сотню випадків захворювання на ГРВІ та грип. Крім того, вони зазначають: хвороба тільки набирає обертів, а попереду, у лютому-березні, треба очікувати другої хвилі активності вірусу.

Прикро, але хвороба все частіше вражає дітей, адже вони здебільшого перебувають в організованих колективах, мають низький імунітет і не дотримуються простих правил профілактики. Тож батькам необхідно більш відповідально ставитися до здоров’я дітей та особистого здоров’я, дотримуватись всіх необхідних засобів профілактики.

В області максимально вживаються попереджувальні заходи. У період епідемії в поліклініках передбачено окремий прийом хворих на ГРВІ. При збільшенні кількості викликів будуть додатково залучені медичні працівники. На час епідемії обмежено планову госпіталізацію хворих, також передбачено телефонне опитування громадян з метою виявлення захворювання.

Наразі в області функціонує 597 інфекційних ліжок та 30 відділень з палатами інтенсивної терапії, які оснащені апаратами штучної вентиляції легень, фібробронхоскопами, наркозно-дихальною апаратурою.

Як запевняють медики, додатково передбачено розгортання і перепрофілювання ще 300 ліжок та 2000 ліжок для обсервації. Бригади для надання консультативної та невідкладної допомоги укомплектовані у повному обсязі.

Крім того, визначено групи епідемічного ризику, що підлягають проведенню профілактичних щеплень проти грипу.

Лікарі вкотре наголошують на необхідності дотримання заходів задля попередження зараження грипом, а також негайному зверненні до медичних закладів у разі захворювання.


За інформацією прес-служби Управління охорони
здоров’я облдержадміністрації