back

Ситуація із захворюваністю на грип в області контрольована — однак обережність не завадить

21-01-2016 | 10:48

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Про це було зазначено сьогодні, 21 січня, на нараді щодо оцінки стану захворюваності на грип та ГРВІ в області, яку проводив перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич. В обговорені також взяли участь представники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, медичних закладів Чернігівщини та Головного управління Держсанепідслужби в області

За третій тиждень 2016 року в області на грип та ГРВІ захворіло більше 6 тисяч осіб, з них майже половина — діти. Однак рівень захворюваності нижче епідпорогу на 22%.

У районах та містах області, де дозволений показник перевищено, було впроваджено карантинні заходи, зокрема у місті Ніжин. За необхідності такі заходи буде продовжено,— повідомляє головний державний санітарний лікар області Микола Донець.

Він зазначив, що у підвищеній групі ризику знаходяться діти від 0 до 4 років, вагітні жінки, люди похилого віку та особи, які знаходяться у місцях масового скупчення людей. Втім, ситуація знаходиться на контролі Головного управління Держсанепідемслужби України в області.

Як розповів начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, лікувальна мережа області повністю готова до роботи в епідемічний період. Наразі у медичних установах ведеться окремий прийом хворих на грип та ГРВІ, та діє майже 600 інфекційних ліжок.

Однак, для покращення реагування на ситуацію варто відновити роботу протиепідемічної комісії при ОДА.

Щодо ситуації у навчальних закладах області, то начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький зазначає, що відвідуваність у школах знизилася не лише через хвороби. Почасти батьки через власні побоювання не пускають здорових дітей до школи.

До того ж у деяких районах через погодні умови було припинено підвіз дітей до загальноосвітніх закладів.

Загалом в освітніх закладах підвищено санітарно-гігієнічний контроль та проводиться роз’яснювальна робота з персоналом та батьками.

В інтернатних закладах розпочата вакцинація.

Необхідного препарату у ДП «Ліки України» достатньо.

Особи, що хочуть отримати щеплення проти грипу повинні звернутися в лікувально-профілактичні заклади за місцем проживання чи роботи.

На жаль, необхідна процедура не входить до обов’язково календаря щеплень, тож вакцину доведеться придбати за власні кошти, а це близько — 125 гривень за ін’єкцію.

    Першочергово ми маємо забезпечити проведення щеплення у інтернатах та закладах соціального захисту. Необхідно провести роз’яснювальну роботу з керівниками підприємств щодо забезпечення ними необхідних дій. Адже збереження здоров’я працівників — також їх обов’язок.

На жаль, у Чернігові зафіксовано випадок смерті від грипу. Ми маємо зробити все можливе, аби не допустити більше таких наслідків, — наголосив Леонід Сахневич.

Нагадуємо:

Клінічні ознаки грипу: підвищення температури тіла (різке підвищення температури більше 38°С без інших супроводжуючих симптомів вже може свідчити про появу грипу), біль у м'язах, головний біль, кашель, нежить, біль у горлі, закладення носа. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому.

Необхідно викликати «швидку» чи терміново звернутись до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя, затруднення дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, надмірна сонливість чи збудженість, болі у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску. Лікуватися вдома за наявності цих симптомів – небезпечно! Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

 



Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації