back

Чернігівщина належним чином розпочала опалювальний сезон

18-10-2011 | 14:49

18 жовтня перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко взяв участь у селекторній нараді, яку провів перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов. До селекторної зали Укртелекому також були запрошені міські голови, заступники міських голів, керівники газопостачальних та теплогенеруючих підприємств області. На нараді йшлося про розпочатий 15 жовтня опалювальний сезон та забезпечення його сталого проходження.

Як зазначалося, Чернігівщина належним чином підготувалася та без особливих ускладнень розпочала опалювальний період 2011- 2012 років. На об’єктах теплопостачання заготовлено понад 150 тис. тонн вугілля, що повністю відповідає графікам. Найбільшими теплопостачальними підприємствами розроблені та затверджені графіки переведення їх на резервні види палива у разі обмеження постачання природного газу. Враховуючи зниження температури зовнішнього повітря, в області з 10 жовтня розпочато опалювальний період на об’єктах бюджетної сфери. На даний час населення області та об’єкти соціальної сфери стовідсотково забезпечені теплом.

Питання розрахунків за спожитий природний газ знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.

Підприємствами теплоенергетики з початку 2011 року спожито природного газу на суму 261,5 млн грн, сплачено – 220,0 млн грн або 84,1 % (по Україні – 71 %). Вживаються всі необхідні заходи щодо виконання графіків погашення заборгованості. При умові подальшого збільшення ціни на природний газ рекомендовано застосовувати механізм коригування тарифів або відшкодування різниці в тарифах з відповідного бюджету. Підприємствами комунальної теплоенергетики в установленому порядку укладені договори на постачання природного газу.

Триває оснащення підприємств комунальної теплоенергетики засобами обліку фактичного відпуску теплової енергії з генеруючих джерел у мережу. Станом на 14.10.2011 року на об’єктах теплоенергетики встановлено 130 одиниць засобів обліку, що становить 77% від потреби. Роботи по встановленню засобів обліку будуть завершені до початку опалювального періоду 2012-2013 років.
Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації