back

Відбулося засідання надзвичайної протиепідемічної комісії при облдержадміністрації

17-10-2011 | 17:23

На засіданні державної надзвичайної протиепідемічної комісії при ОДА розглянули низку питань щодо захворюваності на грип та ГРВІ в області, яке 17 жовтня провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко.

Відкриваючи засідання, Віктор Тканко охарактеризував ситуацію, яка склалася в Україні, зазначивши, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ є характерним для даного періоду і своєчасне проведення профілактичних заходів дасть змогу запобігнути поширення захворюваності у групах ризику. За даними МОЗ, цього року територією України очікується циркуляція штамів грипу H1 N1 та H3 N2.

Головний санітарний лікар області Микола Донець поінформував присутніх про епідситуацію з захворюваності на грип та ГРВІ в області. Зокрема він відмітив, що фахівцями санепідстанції постійно проводиться моніторинг епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ. Так, за минулий тиждень в області захворіли на грип та ГРВІ 3900 осіб, з них 2475 - діти до 18 років. Госпіталізовано 128, в тому числі 86 дітей. Захворюваність нижче епідемічного порогу на 40,35%. Самим дієвим профілактичним заходом на сьогодні Микола Донець вважає проведення щеплень проти грипу серед населення та у групах ризику. Як і минулого року вакцинація населення відбуватиметься за рахунок власних коштів, коштів місцевих бюджетів, власників підприємств. На засіданні керівникам відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації було дане доручення підготувати заявки для придбання вакцини за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Також зазначалося, що в аптечній мережі області є необхідні вакцини проти грипу і протягом листопада ще кілька найменувань поставлятимуться до регіону. Медичні заклади області забезпечені препаратами проти грипу та ГРВІ, деззасобами, антисептиками, захисними масками.

Учасники засідання наголошували на необхідності проведення через засоби масової інформації широкої роз’яснювальної роботи серед населення щодо вакцинації проти грипу.

Протиепідемічна комісія також заслухала інформацію про виконання профілактичних заходів щодо отруєння грибами серед населення та затвердила комплексні плани протиепідемічних заходів по профілактиці грипу та гострих респіраторних захворювань, заходів з профілактики зооантропонозних інфекцій в Чернігівській області на 2011-2012 роки.

За результатами засідання державної надзвичайної протиепідемічної комісії при облдержадміністрації готується відповідне протокольне доручення.


Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації